ПП-ДБ подкрепиха Силви Кирилов от ИТН за шеф на парламента

След  днешното заседание на Изпълнителната комисия на ГЕРБ от партията обявиха още, че има лидерски преговори и те ще са само, ако са за формиране на управляващо мнозинство и редовно правителство

Силви Кирилов, ИТН
Силви Кирилов, ИТН Източник: Zonanews

ПП-ДБ изтеглиха кандидатурата на Андрей Цеков за шеф на парламента. Това стана ясно по време на брифинг на формацията. "Този ход показва, че сме загрижени за държавата. Абсурд е висш орган на държавната власт да не може да работи", заяви един от съпредседателите на ПП-ДБ Атанас Атанасов.

 

И добави: "ГЕРБ трябва да постъпят по същия начин - да оттеглят своя кандидат, за да намерим разрешение на парламентарната криза".

 

Съпредседателят на ПП Кирил Петков коментира, че днес първата политическа сила не е дала решение как да се отпуши този парламент и да започне да работи. Припомняме, че по-рано днес лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обвини коалицията, че няма желание да бъде съставен работещ кабинет. 

 

След  днешното заседание на Изпълнителната комисия на ГЕРБ от партията обявиха още, че има лидерски преговори и те ще са само, ако са за формиране на управляващо мнозинство и редовно правителство и ако поставят държавните над тяснопартийните интереси. 

Още от "Политика"

Цялата стара и някои части от новата червена номенклатура се е строила зад Радев, коментира лидерът на ДСБ Атанас Атанас

Радев сега излиза и заявява, че ще създава антикорупционен блок, да, ама ще го разцепи по руска линия, коментира още Атанас Атанасов

Прочетете повече прочетете повече

Министър-председателят Росен Желязков поздрави Николай Младенов за избирането му за върховен представител за Газа

Външният министър Георг Георгиев подчерта, че назначаването на Николай Младенов за върховен представител е признание и за възможностите за принос и на България в близкоизточния мирен процес

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени