ПП обещаха на Радев да са диалогични за правителство с третия мандат, ако той го даде на техен партньор

"В условията на глобална криза проблемите се увеличават, а в условията на липсата на газ се очертава тежка зима. Пътищата може да останат без поддръжка. Все още не сме емитирали 8.5 млрд. лв. дълг", предупреди ги Радев

Кирил Петков
Кирил Петков Източник: БГНЕС

"Провеждам консултации в търсене на обединение около отговорни национални цели и приоритети и в очакване да се оползотвори последната надежда - третият мандат за съставяне на правителство в рамките на настоящия парламент".

 

Това каза президентът Румен Радев в началото на консултацията си с "Продължаваме Промяната", представлявана от Кирил Петков, Асен Василев, Никола Минчев и Андрей Гюров.

 

"Явно след прокарването на нови червени линии това няма да е лесно, но политиците са в НС по волята на българските граждани и те очакват компромиси, за да се решават техните проблеми. В условията на глобална криза проблемите се увеличават, а в условията на липсата на газ се очертава тежка зима. Пътищата може да останат без поддръжка. Все още не сме емитирали 8.5 млрд. лв. дълг", каза още президентът.

 

"Осъзнаваме огромната отговорност, която имаме пред българския народ. Ние сме тук, за да заявим цялата ни готовност и да бъдем максимално диалогични. Готови сме да направим всичко възможно България да има парламент и правителство. Не сме готови да дадем властта на шепа хора, които да ограбят народа", заяви премиерът в оставка Кирил Петков.

 

Той каза още, че ПП са готови да проведат разговори "с всички народни представители, от всички политически партии, можещи да взимат сами решения в парламента и не са зависими от задкулистни сили, които не са в парламента". 

 

"От Вашето решение зависи при кого ще отиде третият мандат. Очакваме с огромно нетърпение да видим на кого ще го дадете и, ако е при наши сегашни коалиционни партньори, сме отворени за разговори и диалогичност", каза още Петков. 

 

Днес президентът провежда консултации с всички парламентарно представени политически формации, след което ще прецени на коя от тях да връчи третия мандат за съставяне на правителство.

 

 

Още от "Политика"

В спокойна обстановка започна балотажът на избора за кмет на димитровградското село Черногорово

На 12 октомври до балотаж достигнаха кандидатите на ГЕРБ Лидия Молева, която събра 193 гласа, и Христина Статева от Движение за права и свободи, за която вота си дадоха 148 души

Прочетете повече прочетете повече

Президентът на Унгария Тамаш Шуйок ще бъде на официално посещение в България

Тамаш Шуйок ще посети Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" в Смолян. Там ще бъдат представени изложбата "В памет на едно обаяние" и музикално-поетичен концерт, посветени на Деня на българо-унгарското приятелство

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени