Правителството спира строежа на правителствения комплекс в "София Тех Парк"

Създадена е Междуведомствена работна група, която да представи доклад с цел окончателно взимане на решение

Заседание на служебното правителство
Заседание на служебното правителство Източник: МС
Правителството реши да бъдат спрени всички действия и процедури, свързани с изграждането на нов правителствен комплекс на територията на "София Тех Парк" АД (СТП АД) от "Държавна консолидационна компания" ЕАД (ДКК ЕАД) до обединяване на всички заинтересовани ведомства около конкретната нужда от строителството му. Това съобщава правителственият пресцентър. 
 
Ще бъде създадена Междуведомствена работна група, към министъра на икономиката, в състав всички заинтересовани ведомства, която да изследва необходимостта и целесъобразността от строителството на нов правителствен комплекс. Работната група ще разгледа конкретните изисквания за работни и поддържащи дейността помещения, тяхното разпределение и други специфични особености, необходими за изработване на функционален идеен проект и да представи доклад от дейността си пред Министерския съвет с цел окончателно взимане на решение.
 
Правителството оправомощава министъра на икономиката да сведе до знанието на ДКК ЕАД и "Монтажи" ЕАД така приетите решения и да възложи на ДКК ЕАД предприемането на необходимите действия, за ограничаване потенциалните вреди за държавата, както и за нейните дъщерни дружества.

Още от "Политика"

Управляващите готвят смяна на ръководството на "Информационно обслужване"

Предвижда се до края на годината да заработи дигиталният портфейл - входната точка за достъп до държавни услуги, документ за самоличност в телефона, заяви министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени