Представители на ГЕРБ се срещнаха с представители на наблюдателната мисия на ОССЕ

Представителите на ГЕРБ настояха ОССЕ да осигури засилено наблюдение върху целия изборен процес в страната и да следи за спазването на всички международни стандарти за честни и свободни избори

Представители на ГЕРБ се срещнаха с представители на наблюдателната мисия на ОССЕ
Представители на ГЕРБ се срещнаха с представители на наблюдателната мисия на ОССЕ Източник: ПП ГЕРБ

Представители на ГЕРБ се срещнаха с наблюдателната мисия на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ), която ще проследи провеждането на предсрочните парламентарни избори на 19 април 2026 г. Представителите на ГЕРБ изразиха сериозни притеснения относно честността и прозрачността на предстоящия изборен процес.

 

В срещата в централата на ГЕРБ участваха членовете на Изпълнителната комисия на партията и кандидати за народни представители Деница Сачева, Йорданка Фандъкова и Георг Георгиев. От страна на ОССЕ в срещата се включиха ръководителят на наблюдателната мисия Дуна Миятович и политическият анализатор Йелена Стефанович.

 

 От страна на ОССЕ в срещата се включиха ръководителят на наблюдателната мисия Дуна Миятович и политическият анализатор Йелена Стефанович
От страна на ОССЕ в срещата се включиха ръководителят на наблюдателната мисия Дуна Миятович и политическият анализатор Йелена Стефанович Източник: ПП ГЕРБ

В хода на разговора представителите на ГЕРБ изразиха сериозни опасения около организацията на изборния процес, като запознаха наблюдателите с редица примери. Сред тях са резервите по отношение на политическата неутралност на служебното правителство и опитите за административен натиск и влияние върху изборния процес от страна на МВР.

 

Представителите на ГЕРБ настояха ОССЕ да осигури засилено наблюдение върху целия изборен процес в страната и да следи за спазването на всички международни стандарти за честни и свободни избори.

Още от "Политика"

Управляващите готвят смяна на ръководството на "Информационно обслужване"

Предвижда се до края на годината да заработи дигиталният портфейл - входната точка за достъп до държавни услуги, документ за самоличност в телефона, заяви министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени