Предстои изслушване на Гюров и Каримански в парламента

Кандидатите за шефския пост в БНБ ще говорят пред Комисията по бюджет и финанси

Народно събрание
Народно събрание Източник: Zonanews

Депутатите от Комисията по бюджет и финанси ще изслушат двамата претенденти за поста на нов гуверньор. Изборът на нов шеф на Българската народна банка е на финалната права, но това допълнително създава напрежение в управляващата четворна коалиция. До момента ПП, БСП, ИТН и ДБ  не успяпа да се разберат и да излязат с общ кандидат.

 

Кандидатите продължават да са двама -  председателят на парламентарната група на "Продължаваме Промяната” Андрей Гюров и председателят на бюджетната комисия Любомир Каримански от "Има такъв народ". Те трябва да представят визиите си за управлението на БНБ.

Още от "Политика"

ГЕРБ: Радев защитава руската геополитическа пропаганда, артикулира митове, че руското православие има принос за освобожд

Правителството създава впечатлението, че когато Европа се опитва да ограничи руското влияние, България застава до Русия, заяви от трибуната на НС бившият външен министър Даниел Митов

Прочетете повече прочетете повече

Андрей Ковачев: Само през 2024 г. сме реализирали продажби за 3 млрд. евро на отбранителна и военна техника

По отношение на 21-и пакет санкции за Русия евродепутатът от ГЕРБ-СДС заяви: "Категорично ограничиха възможността на Руската федерация да напредне"

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Константинов: До 10 000 евро могат да се увеличат "замразените" депутатски заплати

Имаме 4 200 евро основна заплата. Като прибавите двете трети допълнителни средства, сумата става около 7 хиляди евро. След това идват и други плащания - стигаме до около 10 хиляди евро на човек, посочи експертът

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени