Премиерът акад. Денков: Имаме ясен план за пълна интеграция на България в европейските и евроатлантическите структури

Премиерът обърна специално внимание на сътрудничеството в рамките на Европейския съюз, както и на стратегическия диалог със САЩ

Николай Денков
Николай Денков Източник: Пресцентър на МС

Имаме ясен и конкретен план за пълната интеграция на България в европейските и евроатлантическите структури. За да се развива страната ни като нормална европейска държава, кабинетът държи този фокус във всички свои действия, включително когато работи по важни теми като Шенген, еврозоната, членството в Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР). Това е наш приоритет и при сътрудничеството с ключови държави като САЩ, заяви министър-председателят акад. Николай Денков, който участва в бизнес закуска с Американската търговска камара в България.

 

Подхождаме прагматично и систематично към постигането на основната ни цел, изтъкна премиерът. Той подчерта усилията на правителството да направи промени, които са очаквани от години. "Даваме си сметка колко е трудно. Но голямото мнозинство в Народното събрание, а бих казал и голямото мнозинство от българския народ, подкрепя нашата обща цел и това ми дава увереност, че можем да реализираме тази обща цел", заяви министър-председателят. Според акад. Денков кабинетът е доста по-стабилен, отколкото го представят медиите преди местните избори.

 

Премиерът обърна специално внимание на сътрудничеството в рамките на Европейския съюз, както и на стратегическия диалог със САЩ. Тази година София и Вашингтон отбелязват 120 години дипломатически отношения.

 

Още от "Политика"

Демерджиев обяви, че полетите на Пеевски са платени от адвокатско дружество. От ДПС го обвиниха в манипулации и лъжи

Демерджиев уточни, че Пеевски е извършил 227 полета от летище София за периода от 2018 г. до момента, като 181 от тях са били с частни самолет.

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени