Премиерът Росен Желязков ще участва в представянето на новите стипендианти по програмата EXPLORER на INSAIT и СУ

Стипендиантите получават месечна подкрепа в размер на 2 000 лева, която им позволява да се съсредоточат върху образованието си във ФМИ и развиването на умения чрез работа по иновативни изследователски проекти в INSAIT

Росен Желязков
Росен Желязков Източник: Пресцентър на МС

Министър-председателят Росен Желязков и министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще участват в официалното обявяване на новия випуск стипендианти по програмата EXPLORER на Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет "Св. Климент Охридски".

 

Програмата е създадена съвместно с Факултета по математика и информатика (ФМИ), като целта й е да задържи в България изявени таланти в областта на информатиката и математиката. Стипендиантите получават месечна подкрепа в размер на 2 000 лева, която им позволява да се съсредоточат върху образованието си във ФМИ и развиването на умения чрез работа по иновативни изследователски проекти в INSAIT. 

 

Събитието ще се проведе утре, 10 септември, от 9:00 ч. в Министерския съвет. В него ще участват още ректорът на СУ проф. Георги Вълчев, проф. Мая Стоянова, декан на Факултета по математика и информатика (ФМИ) към СУ "Св. Климент Охридски”, проф. Мартин Вечев - основател и научен директор на INSAIT , инж. Борислав Петров - изпълнителен директор на Института др.

Още от "Политика"

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Слави Трифонов: Чакат ни нечестни избори и замитане на връзките на ПП-ДБ с трагедията в Петрохан

След избора на Андрей Гюров за служебен министър-председател стана безпрекословно ясно, че шарлатаните от ПП-ДБ, които покровителстват и спонсорират педофилията в България, ще получат цялата власт, и то без избори, подчерта той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени