През април: Най-бедните пенсионери с по 120 лева за храна

Става въпрос за близо 392 000 души

Пенсионери
Пенсионери Източник: Труд

Най-бедните пенсионери ще получат по 120 лева за храна от Агенцията за социално подпомагане през април. Остава и добавка от 50 лева, предава БНР.

 

Правителството се отказа от намерението си средствата да бъдат под формата на ваучери и те ще бъдат предоставени в пари. Те са предвидени за хората с пенсии между минималната и официалната линия на бедност или от 300 лева и една стотинка до 369 лева. Става въпрос за близо 392 000 души. Списъкът с тези хора ще бъде предоставен на Агенцията за социално подпомагане от НОИ.

 

Според националния секретар на КНСБ синдикатът приветства решението да се осигурят средства за храна и те да се дават в пари, а не под формата на ваучери, тъй като това е щяло да затрудни реализацията им, особено в по-малките населени места.

 

"Одобряваме този подход. Той изначално беше добър като замисъл. Единственият детайл е, че щеше да бъде по-трудно, ако наистина беше реализиран през ваучери. Това, което е своеобразна помощ за подкрепа на потреблението - 120-те лева, ще бъде раздадено през Агенцията за социално подпомагане", каза пред БНР Гонева.

 

Относно упреците, че парите за храна са предизборен ход, тя заяви: "Няма никакво значение предизборно, следизборно, пандемично, важното е за нас, за КНСБ, че хората ще получат тези пари, най-вече те имат нужда от това", заключи секретарят.

Още от "Политика"

В спокойна обстановка започна балотажът на избора за кмет на димитровградското село Черногорово

На 12 октомври до балотаж достигнаха кандидатите на ГЕРБ Лидия Молева, която събра 193 гласа, и Христина Статева от Движение за права и свободи, за която вота си дадоха 148 души

Прочетете повече прочетете повече

Президентът на Унгария Тамаш Шуйок ще бъде на официално посещение в България

Тамаш Шуйок ще посети Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" в Смолян. Там ще бъдат представени изложбата "В памет на едно обаяние" и музикално-поетичен концерт, посветени на Деня на българо-унгарското приятелство

Прочетете повече прочетете повече

Атанасов: Борисов ме предложи за шеф на ДАНС, отказах му, защото съм тежко политизиран

Относно отстраняването на Наталия Киселова като председател на НС, Атанасов каза, че още от първия ден смята, че тя не е подходяща за поста, тъй като няма необходимите качества

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени