Проф. Михаил Константинов с прогноза за мандатите в 49-ото НС: Резултатът ще бъде "70 - 70 - 40 - 40 - 20"

Непрекъснато правим дребни глупости, с които си усложняваме живота. Например видеонаблюдението е тотална глупост, коментира още той

Михаил Константинов
Михаил Константинов Източник: ИО

Проф. Михаил Константинов, математик и изборен експерт, направи прогноза за мандатите в 49-ото Народно събрание в студиото на NOVA NEWS. По негови думи резултатът ще бъде "70 – 70 – 40 – 40 – 20". Той е на мнение, че избирателната активност този път ще се повиши на около 2,9 млн. при 2,6 млн. на последните три проведени избори.

 

"Непрекъснато правим дребни глупости, с които си усложняваме живота. Например видеонаблюдението е тотална глупост. Познавам много изборни практики и такова нещо не съм виждал. Видеонаблюдението може да усили действието на купения вот", каза проф. Константинов.

 

И обясни, че на хората се обяснява, че има камера и ги гледат как гласуват. "Наличието на всякакви устройства за наблюдение е начин за контрол. А психологията е всичко", посочи проф. Константинов.

 

Стоил Цицелков, член на обществения съвет към ЦИК, изрази съгласие с проф. Константинов. Проф. Константинов е на мнение, че при пресмятане на вота ще има грешки. Цицелков също смята, че грешки стават и те са резултат от действията на самите хора.

 

Проф. Константинов каза, че проверките за купен вот имат за цел да "плашат хората в гетата". Вместо да образоваме тези хора, ние ги плашим, посочи той.

 

Цицелков е на мнение, че няма да има повишаване на избирателната активност.

Още от "Политика"

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Министерството на културата подготвя промяна в модела за финансиране на значими археологически обекти

Министър Евтим Милошев: Обмисляме финансови програми с продължителност две-три години, за да могат археологическите екипи да планират и управляват процеса

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Стоянов: Чакаме Украйна да каже дали падналият в Кардам дрон е излетял от тяхна територия

Мястото е в непосредствена близост до румънска компресорна станция и на около 1000 метра от българската компресорна станция на Трансбалканския газопровод

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени