Проф. Костадин Ангелов към Кацаров: Щетите от дейността ви загробват здравеопазването на България за години напред

Зад изказването ви прозират сериозни финансови интереси

Проф. Костадин Ангелов в НС
Проф. Костадин Ангелов в НС Източник: БГНЕС

"Слушайки нещата от трибуната, разбирам едно, че наистина сте специалист по някакъв тип организация на здравеопазването, която ние, които сме мениджъри, не разбираме. Със сигурност не разбирате от медицина и спазване на българското законодателство. По отношение на детското здравеопазване и детската смъртност – за последните 10 години това е показателят, който за бележи тенденция за намаляване", заяви бившият здравен министър проф. Костадин Ангелов в отговор на обвиненията на Стойчо Кацаров.

 

Служебният здравен министър обяви пред депутати, че е предал на Спецпрокуратурата материали, свързани с нарушения при строежа на Националната детска болница, и посочи предшественика си за отговорен за тези действия, съобщава NOVA.

 

Според проф. Ангелов обаче щетите от дейността на Кацаров загробват здравеопазването на България за години напред, а изказванията му за детската болница са поредното доказателство, че осквернява системата на здравеопазването.

 

"Договорът за реконструкцията се превърна в политически проблем, зад който прозират сериозни финансови интереси. И министърът знае за това, и аз знам. Радвам се, че сте изпратили сигнали в прокуратурата, там ще кажат кой искаше да прекрати договора, за да получи 8 млн. лв. за проектиране", добави проф. Ангелов.

 

Той посочи, че познава закона и е стартирал не една и две поръчки. Ангелов е категоричен, че действията на МЗ са били абсолютно законни по отношение на детската болница.

 

"Но днес вие имахте една цел - да създадете усещане, че нещо незаконно е извършено, някой е взел пари и някой е пострадал. Единственият пострадал ще са децата. Прекратявате договор на каква база? Какви са аргументите, имате ли терен или отново пожелания и виждания? Или просто прекратявате процедурата, без да си давате сметка че нови ще отнемат близо десетилетия? Как ще обясните изгубените милиони, колко време и пари трябва да бъдат пропилени", попита депутатът от ГЕРБ и добави, че болница "Лозенец" е еднолично акционерно дружество, което е собственост на здравното министерство.

 

 "Имате право да го преобразувате, а не само да правите послания. Действате с пагубен размах за системата на здравеопазването. Посегнахте на всичко важно и изконно, сега посягате и на здравето на децата", каза още проф. Ангелов.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков: Правителството с радост се вслушва във всяка критика, защото за нас е важен политическият праг

Сред акцентите в речта му бяха нуждата от изсветляване на икономиката и ограничаване на сивия сектор, които са ключови за устойчивия растеж и за реалното изравняване на жизнения стандарт със средноевропейския

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков свиква първото заседание на Националния борд по водите в МС

На 3 септември народните представители приеха решение относно предприемане на спешни мерки за преодоляване на водната криза в България и създаване на Национален борд по водите

Прочетете повече прочетете повече

Пеевски: Правителството може да разчита на нашата подкрепа

Разрушителното поведение на опозицията в българския парламент налага един много ясен и категоричен отговор от подкрепящото редовно избраното българско правителство мнозинство в парламента

Прочетете повече прочетете повече

Нанков: Върховният разединител на нацията Радев днес използвал първия учебен ден, за да трови отново атмосферата в държа

Вече над четири години говори за някакви митични чували за "Хемус", но нищо не е показал. А кучетата с пачките от контрабандата на неговите хора ги видяхме на снимки, написа бившият регионален министър

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

България и САЩ подписаха Съвместно изявление в подкрепа на ядреното сътрудничество между двете държави

С това обогатяваме с най-модерни съвременни технологии десетилетния си опит при безопасната експлоатация на ядрени мощности, заяви министър Станков

Последни новини

Най-четени