Проф. Костадин Ангелов: Магистрала "Хемус" излиза от комата на "Промяната", но оскъпена

Питайте Асен Василев къде са онези 1,3 млрд. лева, които ГЕРБ остави за аутобана

Проф. Костадин Ангелов: Магистрала "Хемус" излиза от комата на "Промяната", но оскъпена
Проф. Костадин Ангелов: Магистрала "Хемус" излиза от комата на "Промяната", но оскъпена Източник: ПП ГЕРБ

Проф. Костадин Ангелов
Водач на листата на ГЕРБ-СДС във Велико Търново

 

2024-а година е. Магистрала "Хемус" вече трябваше да достига Велико Търново. Дори да е подминала Старата столица в посока Варна. Великотърновци трябваше да пътуват спокойно до столицата, а през 2025-а година – и до Варна.  

 

АМ
АМ "Хемус" Източник: Zonanews

Така предвиждаше амбициозната инвестиционна програма, която стартирахме в края на 2018-а година, припомня проф. Костадин Ангелов, водач на листата на ГЕРБ-СДС за Великотърновски регион. И подчерта, че докато бе премиер, Бойко Борисов взе стратегическото решение – осигурени бяха 1 милиард и 300 милиона лева за завършването на автомагистрала "Хемус". Пари, оставени в нарочна сметка, защото това бе ключова инвестиция и водещ държавен приоритет – и за пътната безопасност, и за икономиката на Велико Търново, Горна Оряховица, Свищов, на целия регион и на цяла Северна България.

 

АМ
АМ "Хемус" Източник: Zonanews

"На снимките виждате как се строеше преди три години. Над 60 км. между "Боаза" преди с. Български извор до разклона Плевен-Ловеч. Паралелно с това вървяха процедурите за останалите 70 км. от Плевен/Ловеч до Велико Търново и за другите около 90 км. до Търговище.

 

Строеж на АМ
Строеж на АМ "Хемус" Източник: Zonanews

Днес е 16 май 2024-а година. Напредъкът по АМ "Хемус" от София към Старата столица е мижав. Заради мижавия интерес на "Промяната" към пътищата в страната. Магистрала "Хемус" бе флагман в десетките фалшиви новини в не една кампания на Киро, Асен, Бойко Рашков, Денков и компания", обяснява проф. Ангелов. И продължава:

"Какво разбрахме вчера от регионалния министър Виолета Коритарова? Пред в-к "24 часа" тя казва:

"В момента е 2024-а година и магистралата можеше да е на привършване. Когато тръгнаха проблемите с ин-хаус договорите, чухме много твърдения. Три години по-късно съм министър и колегите от АПИ ме информират, че предходното правителство е възстановило работата по същите ин-хаус договори, но след значителна индексация. Читателите сами могат да си направят изводите. Равносметката е, че за няколко години бе отложено завършването на така важната за Северна България магистрала".

 

Какъв е изводът, уважаеми великотърновци?

Кирил Петков, Асен Василев, Бойко Рашков, Денков и компания пропиляха три години. Единственото, което направиха, е да оскъпят магистрала "Хемус" и да я пратят в светлото бъдеще. А къде отидоха онези 1 милиард и 300 милиона лева, които ГЕРБ остави за АМ "Хемус", питайте Асен Василев".

Още от "Политика"

Управляващите готвят смяна на ръководството на "Информационно обслужване"

Предвижда се до края на годината да заработи дигиталният портфейл - входната точка за достъп до държавни услуги, документ за самоличност в телефона, заяви министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ: Радев защитава руската геополитическа пропаганда, артикулира митове, че руското православие има принос за освобожд

Правителството създава впечатлението, че когато Европа се опитва да ограничи руското влияние, България застава до Русия, заяви от трибуната на НС бившият външен министър Даниел Митов

Прочетете повече прочетете повече

Андрей Ковачев: Само през 2024 г. сме реализирали продажби за 3 млрд. евро на отбранителна и военна техника

По отношение на 21-и пакет санкции за Русия евродепутатът от ГЕРБ-СДС заяви: "Категорично ограничиха възможността на Руската федерация да напредне"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени