Протестът на ГЕРБ стигна до Народното събрание (ВИДЕО)

Преди това шествието мина и покрай дома на премиера Кирил Петков, който се намира недалеч от парламента

Походът на ГЕРБ срещу полицейщината
Походът на ГЕРБ срещу полицейщината Източник: Zonanews

Протестът на ГЕРБ се премести от триъгълника на властта пред МВР, след което достигна и до Народното събрание. Преди това шествието мина и покрай дома на премиера Кирил Петков, който се намира недалеч от парламента.

 

Шествието се предвожда от депутати на ГЕРБ-СДС и евродепутати от партията. В момента в пленарната зала е вътрешният министър Бойко Рашков, който участва в редовния парламентарен контрол. Тръгна от "триъгълника на властта", започвайки в 9 часа.

Протестът на ГЕРБ пред Министерски съвет
Протестът на ГЕРБ пред Министерски съвет Източник: Zonanews

 

Народният представител Костадин Ангелов заяви, че автобусите с членове на ГЕРБ са спирани по пътя към протеста в София.

 

"Ние сме под диктатурата на червения ботуш на Бойко Рашков, под диктатурата на канадския гражданин Кирил Петков", заяви той на стълбите пред парадния вход на НС.

Още от "Политика"

В столичния район Средец и на още 12 места избират кмет

До частичния вот се стигна, след като на 20 февруари бяха предсрочно прекратени правомощията на Трайчо Трайков като кмет на район "Средец" от ПБ-ДБ заради избирането му за служебен министър на енергетиката

Прочетете повече прочетете повече

Бившият военен министър за военната помощ за Украйна: Дадохме доста от това, което можехме да дадем

Атанас Запрянов припомни, че с Решение на НС от 2022 г. се позволява на МО да даде военно-техническа помощ на Киев военни имущества, които са излишни или негодни

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени