Радев: Категорично против съм България да изпраща войски в Украйна

МВнР припомни, че прерогатив само и единствено на Народното събрание е решение за изпращане на войски зад граница

Румен Радев
Румен Радев Източник: Прессекретариат на Президента на Република България

Румен Радев обяви днес, че е категорично против България да изпраща войски в Украйна под каквато и да е форма. Той коментира това по повод официалното писмо на САЩ, изпратено до страната, с питане дали България би подкрепяла усилията за сигурността на Украйна и дали би участвала със свои войски. Същите въпроси са били изпратени до всички европейски столици вчера.

 

"Като върховен главнокомандващ съм категорично против България да изпраща войници в Украйна под каквато и да е форма. Очаквам правителството и Народното събрание да заявят ясна и еднозначна позиция, че България няма да изпраща войски", каза Радев, който присъства на 35-годишнината от създаването на КНСБ.

 

МВнР припомни, че прерогатив само и единствено на Народното събрание е решение за изпращане на войски зад граница.

Още от "Политика"

АПИ: Няма нищо вярно в твърденията на Демерджиев за закупена яхта

Припомняме, че при гостуването си в NOVA днес, г-н "Бях точен с парите" коментира: "Много интересна новина достигна до мен, че едно държавно учреждение си е закупило 50-метрова яхта с кредит при това от банка с 8-членен екипаж, регистрирана в Дубай"

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Костадин Ангелов: Никога няма да гласуваме срещу сигурността на нашия лидер. Заплахите към Бойко Борисов са много,

Първата партия, която поканихме за да съставим парламентарно мнозинство, беше "Демократична България". Ако колегите имаха политическата смелост и зрялост да се съгласят да участват в едно такова управление, те можеха да бъдат гаранта, че Пеевски няма да има никакво влияние в тази власт, заяви Ангелов

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ

В петък от ПП - ДБ настояха в декларация да бъде прекратена процедурата за възлагане на услугата за железопътен превоз на пътници и да се обяви нова, изработена с помощта на външни консултанти и експерти от държави като Германия или Великобритания

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени