Радев: Остро осъждам нападението срещу язовир "Нова Каховка"

Виновните за този безобразен акт трябва да понесат отговорност, написа той в Twitter

Румен Радев
Румен Радев Източник: Прессекретариат на Президента на Репубулика България

"Остро осъждам нападението срещу язовир "Нова Каховка", което застрашава множество цивилни, представлява сериозен риск за околната среда, както и застрашава сигурността на Запорожката атомна електроцентрала. Виновните за този безобразен акт трябва да понесат отговорност”. Това написа президентът Румен Радев в Twitter.

 

Както е известно, стената на ВЕЦ "Нова Каховка" в контролираната от Русия част на Херсонска област в Украйна бе разрушена от руските окупатори. Повече от 2700 души са били евакуирани от наводнените райони, а до 80 населени места са заплашени от наводнение след взривяването на Каховската водноелектрическата централа и разрушаването на бента на язорива.

 

След наводненията по поречието на река Днепър има опасност от хуманитарна и екологична катастрофа.

Още от "Политика"

МС внася жалба в КС срещу решението на парламента за Съвета за мир

Спорното споразумение за присъединяване към създадения от американския президент Доналд Тръмп формат подписа в края на януари в Давос тогавашният министър-председател в оставка Росен Желязков

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени