Радев: Ще наложа вето върху бюджет`2024, ако НС не озапти Асен Василев

Радев отказа да коментира заявката на депутата от ДПС Делян Пеевски, че е готов да поеме премиерския пост

Румен Радев
Румен Радев Източник: Zonanews

Свидетели сме на серия от авантюри във сферата на финансите. Енергийната вноска ще декапитализира "Булгартрансгаз". Дългът на дружеството достигна 250 млн. Това заяви пред журналисти в Бургас президентът Румен Радев.

 

Той определи като недопустимо и предложението на финансовия министър за разпродаване на поземления фонд. По думите му това е стратегически ресурс на държавата, който не може да се ползва за текущи бюджетни нужди.

 

Според държавния глава така се отваря и възможност за злоупотреби. Радев отправи призив към народните представители "да спрат тази авантюра".

 

Президентът заяви още, че ако парламентът не озапти Асен Василев, то той вероятно ще наложи вето на Бюджет 2024.

 

Радев отказа да коментира заявката на депутата от ДПС Делян Пеевски, че е готов да поеме премиерския пост.

Още от "Политика"

Юлияна Матеева: Ясно е, че Ивелин Михайлов е неустановеният депутат с имунитет по делото "Исторически парк"

Софийският градски съд остави в ареста всичките седем лица задържани за корупция, пране на пари и имотни измами след акцията на Антикорупционната комисия

Прочетете повече прочетете повече

В момента има социални напрежения, защото се натрупаха поводи през последните години, заяви премиерът Росен Желязков

Желязков увери, че в момента кабинетът функционира много добре като единен орган, независимо от сложната партийна конфигурация в него.

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков разпореди денонощно наблюдение на река Струма и водосбора й по цялото течение от язовир Студена

Областният управител на Област Благоевград Георги Динев докладва на премиера, че е сформиран кризисен щаб, в който участват всички отговорни институции и местните власти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени