Радев ще присъства на погребението на кралица Елизабет II

От сряда започва 4-дневно поклонение пред тленните останки на Елизабет Втора в Уестминстър

Румен Радев
Румен Радев Източник: Президентска администрация

На 19 септември, понеделник, държавният глава Румен Радев ще участва в траурната церемония по повод погребението на кралица Елизабет II, която ще се проведе в Лондон. Това съобщиха от прессекретариата на президентството. 

 

Кралица Елизабет II почина на 96-годишна възраст на 8 септември в замъка Балморал - резиденцията на британските монарси в Шотландия. 

 

Тленните останки на кралицата бяха ескортирани от катедралата "Сейнт Джайлс" до летището в Единбург, след което те бяха пренесени в Лондон в Бъкингамския дворец, откъдето тленните ѝ останки бяха пренесени в сградата на британския парламент.

 

От сряда започва 4-дневно поклонение пред тленните останки на Елизабет Втора в Уестминстър.

Още от "Политика"

Георг Георгиев от ГЕРБ: Ние не просто присъстваме в декларацията, а сме конституирани като съавтор

Даниел Митов коментира, че името на българския външен министър е включено в текста на Киевската декларация, което означава, че той е дал съгласието си за участието

Прочетете повече прочетете повече

Радев, Пулев и още 11 министри ще участват в редовния парламентарен контрол

11-те министри са Росица Карамфилова-Благова, Евтим Милошев, Димитър Стоянов, Велислава Петрова, Николай Найденов, Наталия Ефремова, Георги Вълчев, Катя Ивкова, Иван Василев, Иван Шишков и Георги Пеев

Прочетете повече прочетете повече

Народните представители обсъждат промени в Изборния кодекс

Сред предложените промени са възстановяване на машинния вот от 2021 г., отпадане на избирателен район "Чужбина" и на ограничението от разкриване на 20 секции в страни, които не са в Европейския съюз

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени