Рашков пратил отряд полицаи да връчат заповедта за уволнение на Рогачев пред 3-годишния му син

Човек на Рашков ме заплаши, че ми се пише лошо, изпратиха НАП да проверява жена ми, разкри той

Йордан Рогачев
Йордан Рогачев Източник: bTV
Директорът на пловдивската полиция - старши комисар Йордан Рогачев, е бил уволнен дисциплинарно в петък от вътрешния министър Бойко Рашков. Това разказа самият той пред bTV. Рогачев уточни, че половин час, след като е дал публична гласност на действията на министъра, служители на НАП във Велико Търново са започнали проверка срещу имотното състояние на съпругата му.
 
"Министър Рашков изпрати преди повече от месец зам.-директорана областната дирекция на МВР в Пловдив в болничната стая, за да ми предаде, че трябва да подам оставка, за да си взема поне заплатите. В противен случай ми се пишело нещо лошо. След като отказах да направя това нещо, срещу мен започна проверка, която приключи този петък. Тази сутрин обявих, че съм уволнен. 30 минути след това се обадиха от НАП-Велико Търново, за да уведомят мен и съпругата ми, че срещу нас започва проверка", разказа Рогачев. Съпругата на уволнения шеф на пловдивската полиция е акушер-гинекологът д-р Николета Парахулева.
 
Дисциплинарната проверка е приключила в петък със заключение, че той е "отсъствал системно в работно време". Истината е, че до този момент Йордан Рогачев е бил в отпуск по бащинство за отглеждане на дете. Пред bTV той обяви, че ще обжалва пред съда дисциплинарното си уволнение.
 
"Срещу мен и семейството ми беше упражнен един огромен натиск, включително изпращаха бусове на специализирани полицейски сили - по-точно един бус с петима служители, за да ми връчат заповед за започване на дисциплинарна проверка срещу мен, при положение, че 3 дни преди това аз знаех, че трябва да я получа в законовия 7-дневен срок. Тя беше оставена в РУ-Панагюрище. Свидетел на случилото се стана моят 3-годишен син. От тогава детето ми като види полицейски автомобил започва да плаче и да пищи. Кому беше нужно това нещо, не знам. Смятам, че тогавашният изпълнителен директор на ОДМВР-Пловдив съвсем спокойно можеше да ми се обади и да каже едно "извинявай". Нищо друго не исках от него", обясни Рогачев.
 
Той допълни, че всеки има право да започне подобна проверка, но по време на нейното извършване не са били допуснати за снемане на сведения редица служители, посочени от самия него, като според Рогачев мотивът е бил това, че се е "бързало да се изпълни поръчка", за да може той да бъде отстранен от длъжността си. От МВР отказват коментар на думите на Рогачев.

Още от "Политика"

Борисов разговаря с временно изпълняващия длъжността посланик на САЩ в България

За ГЕРБ мирът и сигурността винаги са били основни цели. Затова и ГЕРБ от самото начало на руската агресия срещу Украйна е солидарна с украинския народ, заяви още лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Министър Ирина Щонова: Няма криза на пазара на горивата, а сътресения

Според нея през годините част от бизнеса не е предприемал достатъчно мерки за защита срещу подобни ценови шокове, като например дългосрочно договаряне на енергийни цени или използване на финансови инструменти за хеджиране на риска

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени