Ресорната комисия в парламента обсъжда промените в Конституцията

Промените бяха внесени в края на юли

Радомир Чолаков, ГЕРБ-СДС
Радомир Чолаков, ГЕРБ-СДС Източник: Zonanews

Комисията по конституционни въпроси в парламента разглежда промените в основния закон на страната. Миналата седмица депутатите обсъдиха измененията, свързани със статута и правомощията на главния прокурор.

 

Промените бяха внесени в края на юли, а подпис под законопроекта сложиха депутатите от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. Поправките не минаха на първо четене, след като не се събраха 2/3 от гласовете на народните представители.

 

На 8 декември предстои промените в Конституцията отново да бъдат обсъдени в пленарната зала. "Конституцията трябва да се променя с консенсуси, а не с компромиси", каза в началото на последното заседание на парламентарната конституционна комисия председателят ѝ Радомир Чолаков от ГЕРБ-СДС. 

Още от "Политика"

Единодушно парламентът преизбра Кирил Вълчев за генерален директор на Българската телеграфна агенция

Кандидатурата на Кирил Вълчев беше предложена от Костадин Ангелов (ГЕРБ-СДС), Тошко Йорданов ("Има такъв народ") и Мариана Бояджиева ("БСП-Обединена левица")

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георгиев участва в срещата на външните министри на НАТО в Брюксел

В рамките на заседанието съюзниците обсъдиха увеличаването на инвестициите в отбраната, сигурността и стабилността в Западните Балкани, подхода на НАТО към южното съседство и други ключови теми

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени