Румен Христов: Готови сме с премиер и кабинет, правителството ще е шарено

Но с доминиращи представители на ГЕРБ-СДС, поясни лидерът на СДС

Румен Христов и Бойко Борисов
Румен Христов и Бойко Борисов Източник: Zonanews

Президентът Румен Радев обяви, че връчва първия мандат за съставяне на правителство в понеделник. Той ще бъде получен от ГЕРБ-СДС.

 

"ГЕРБ-СДС е много сериозна формация. Даваме си сметка каква отговорна задача има пред нас. Ние ще бъдем категорично готови с правителство и с министър-председател. Обсъдени са имената и състава на правителството, но нека да изчакаме понеделник", каза лидерът от ГЕРБ-СДС Румен Христов по Bulgaria ON AIR.

 

Той заяви, че има договорка да не се коментират имената и уточни, че това правителство ще бъде внесено в пленарната зала и ще се направи всичко възможно с излагането на програмата да привлекат гласове, които да го подкрепят.

 

"Ще има изненади. Шарено ще бъде правителството, но с доминиращи представители на ГЕРБ-СДС. Ние имаме ангажимент към нашите избиратели и след като сме първа политическа сила, трябва да направим всичко възможно за сформиране на правителство, иначе вариантите са ясни. Ако ние не успеем да съставим правителство, няма да дадем подкрепа на вторите", каза още Христов.

 

Депутатът е скептичен по отношение на третия вариант. Гостът коментира, че партията смята да търси подкрепа на програма и политики.

 

"Надяваме се на съвестта на народните представители, а не на партийните сметки. Така е прието и по света - първата политическа формация да понесе отговорността. Даваме си сметка, че ако съставим правителство в този тежък момент, ще инкасираме загуба, недоволство. Но вотът на избирателите ни задължава да направим този опит", подчерта Христов.

 

Темата за Изборния кодекс не е достатъчна да се обединим с БСП, изтъкна той.  


"Политиките, за които ние говорим, касаят обществено-икономическия живот на страната. Не знам дали ще можем да намерим допирни точки", допълни Христов и посочи, че има съмнение относно машинния вот.

"Миналата година през април гласувах с машина. Тогава колегата ми Христо Иванов гласува с бюлетина и каза, че не вярва на машините. Сега аз не вярвам на машините. Всички социолози, до деня на изборите даваха по-голям процент разлика", обобщи Румен Христов.

Още от "Политика"

Министърът на отбраната: Пряка заплаха за националната ни сигурност няма, не се водя от статии във вестниците

Изказването му е по повод публикацията на Financial Times, че Иран обмисля атаки срещу американски военни обекти в Европа, включително в България

Прочетете повече прочетете повече

След пенсиите - Радев и компания намаляват и минималната работна заплата с 30 евро

Преговорите за минималната работна заплата продължават, като очакванията са в четвъртък Националният статистически институт да успее да представи данните за изменението на медианната работна заплата, за да се види и конкретната формула.

Прочетете повече прочетете повече

Борисов във Варна: Дадоха "Евровизия" на Бургас, за да отстранят Димитър Николов от президентската надпревара (ВИДЕО)

До септември ГЕРБ ще извади правителство в сянка, за да може да е ясно кой ще изпълнява функциите на министри, ако хората ни се доверят при следващите избори, заяви още лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Николов отрече да се кандидатира за президент, концентрира се изцяло върху "Евровизия 2027"

Първата най-важна задача за "Евровизия" - проектът на сцената, след това ще стане ясно колко места ще има в Арена Бургас, обяви шефката на БНТ Милена Милотинова

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ за стоте дни на правителството "Радев": Обещаха ни държава 2.0 - оказа се, че я управляват двойкаджии

България не може да говори едно в София, да оставя впечатление за друго в Киев и после да обяснява трето пред съюзниците си. Националният интерес изисква самостоятелна позиция, но самостоятелна не означава непредвидима

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени