Румен Христов за Бюджет 2026: Един договор е добър, ако и двете страни са малко недоволни

Относно казуса "Лукойл" той заяви, че спирането на сделката за активите на "Лукойл" в чужбина, с купувач "Гънвор", е добра новина

Румен Христов, СДС
Румен Христов, СДС Източник: Zonanews

Ще подкрепя Бюджет 2026, въпреки резервите ми по някой от перата - данък дивидент и допълнителната вноска за пенсионно осигуряване. Един договор е добър, ако и двете страни са малко недоволни. Това заяви пред bTV Румен Христов, лидер на СДС, депутат от групата на ГЕРБ-СДС. И допълни, че очаква промени по бюджета в зала.

 

"Трябва да се търси интереса и на работещите, и на тези, които осигуряват работата", добави лидерът на СДС. "Постоянно се пита дали бюджетът е ляв или десен, за мен той е смесен", коментира още той.

 

"Тази сложна коалиция не можеше да има някакъв реформистки бюджет", допълни той. Според него трябва да се редуцира администрацията в страната.

 

"Универсалният виновник е Асен Василев, но той наистина заложи тези политики, които ние сме длъжни да изпълним", подчерта Румен Христов.

 

Относно казуса "Лукойл" той заяви, че спирането на сделката за активите на "Лукойл" в чужбина, с купувач "Гънвор", е добра новина. "За следващия купувач не трябва да има никакви съмнения, че е свързан с Русия", каза още Христов.

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени