Румен Радев освободи Плугчиева дни след номинирането ѝ за вицепремиер и министър в проектокабинета "Габровски"

Меглена Плугчиева е посланик на България в Черна гора

Меглена Плугчиева
Меглена Плугчиева Източник: БГНЕС

Указ за освобождаване на посланика на България в Черна гора Меглена Плугчиева е издал президентът Румен Радев. Това става ясно от новия брой на "Държавен вестник", публикуван на 20 декември. В Подгорица на мястото на Плугчиева ще замине дипломатът Стефан Димитров.

 

Указът на Радев идва по-малко от седмица, след като Плугчиева не успя да стане вицепремиер и министър на околната среда. Тя бе предложена за тези постове в кабинета на проф. Николай Габровски, излъчен с мандата на ГЕРБ-СДС.

 

Мандатът на Плугчиева изтича през януари следващата година. А решението на правителството за смяната на посланика в Подгорица е още от 1 септември тази година. Не е известно какво е забавило досега издаването на указа на Радев.

 

Веднага след като проектокабинетът на проф. Габровски не бе одобрен от парламента Плугчиева се върна в Подгорица, за да продължи да изпълнява посланическите си задължения.

 

Президентът сменя и посланика ни в Кипър Любомир Тодоров с Недялчо Данчев. Решението на правителството за тази смяна обаче е от доста по-късно - 14 октомври.

 

Още от "Политика"

ДПС предлага парламентарна комисия да разнищи случая "Петрохан"

Вносителите на предложението за създаването на комисията посочват, че случаят "Петрохан" надхвърля рамките на обичайно криминално деяние, като той вече е казус със значим обществен и институционален отзвук

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Тянкова от ПБ: Хоризонтът е до края на лятото и началото на есента да има попълнена квота на ВСС

За да има съдебна реформа, трябва да има добре работещ Висш съдебен съвет, надява се председателят на временната правна комисия в 52-ото Народно събрание

Прочетете повече прочетете повече

Бюджетната комисия в НС прие пакетите с антиинфлационни мерки на "Прогресивна България"

С промени в Закона за защита на потребителите се въвежда забрана за увеличаване на цените на стоките и услугите. Това обаче идва с уточнение - мярката ще важи, освен ако поскъпването не е икономически обосновано

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени