Румен Радев продължава разговорите в търсене на служебен премиер

Румен Радев все още не се е спрял и на дата за предсрочните парламентарни избори

Румен Радев
Румен Радев Източник: Президентска администрация

Президентът Румен Радев все още не се е спрял на име за поста служебен премиер. Разговорите му с потенциалните кандидати продължават и днес. В четвертък държавният глава се срещна с парламентарно представените партии и заяви, че процесът не е приключил, но вече има кандидати, които са проявили интерес.

 

Росен Желязков, който представлява най-голямата парламентарна група - тази на ГЕРБ-СДС, заяви: "Нашето категорично мнение е, че политическите групи и представители в НС не бива да се месят в тези компетенции и правомощия какъв трябва да бъде кабинетът и какви трябва да са премиера и министрите, тъй като това са във вашите правомощия". Румен Радев все още не се е спрял и на дата за предсрочните парламентарни избори.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков: Удължителният бюджет гарантира стабилността на държавата и социалните разходи през 2026 г.

Премиерът Желязков поясни, че като отговорно правителство кабинетът приема законопроекта, за да осигури правна и финансова сигурност, докато НС през 2026 г. формира необходимото мнозинство за бюджета

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени