Румен Радев свиква първото заседание на 49-то НС на 12 април (сряда)

ЦИК вече обяви състава на новия парламент

Президент на Република България, президентство
Президент на Република България, президентство Източник: Zonanews

Румен Радев свиква първото заседание на новоизбраното 49-то Народно събрание в сряда на 12 април 2023 г. от 10:00 часа, съобщиха от прессекретариата на президента.

 

Радев подписа днес указа на основание чл. 75 от Конституцията. Централната избирателна комисия (ЦИК) обяви вече имената на новите 240 депутати, които влизат в 49-ото Народно събрание.

 

В 49-ия парламент ГЕРБ-СДС получава 69 мандата, което е с пет места повече от коалиция ПП-ДБ, която ще има общо 64-ма народни представители.

 

От "Възраждане" в 49-то НС ще бъдат 37 депутати. ДПС получава 36 мандата. Депутатите на БСП ще бъдат 23-ма, а на ИТН - 11.

Още от "Политика"

Чалга певецът Слави Трифонов се извини за цинизма на Тошко Йорданов към лекарите

Разбира се, че младите лекари са прави и не само, защото са млади, а защото държавата трябва да направи всичко възможно, за да ги задържи да работят и да живеят в България, написа във Фейсбук той

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков благодари на външния министър на Оман за ключовата роля при освобождаването на българските моря

По време на срещата бе изразена обща воля за надграждане на сътрудничеството и превръщането му в основа за дългосрочно стратегическо партньорство между България и Султаната Оман

Прочетете повече прочетете повече

В условия на неотложност! ГДБОП и ДАНС претърсиха дома на депутата от АПС Явор Хайтов

Хайтов и бившият директор на Дирекция "Миглация" Стефан Христов са имали общ консултански бизнес, сръзан с предотавянето на гражданство на лица извън ЕС, съобщиха наши източници

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени