Румяна Коларова: Скептична съм, че ИТН ще подкрепят чистосърдечно Радев

Със сигурност ГЕРБ няма да се разцепи, коментира тя

Румяна Коларова
Румяна Коларова Източник: Президентска администрация

"Ако президентът се "подхлъзне" и реши, че трябва да имаме отделни избори, структурата на парламента тогава ще е съвсем различна. Скептична съм, че ИТН ще подкрепят чистосърдечно президента". Това заяви в ефира на Bulgaria ON AIR политологът Румяна Коларова.

 

"Шанс за трети мандат беше ясно, че няма. Това, което им предложиха, всъщност беше съвсем различно - вървим към предсрочни избори. Големият въпрос е колко време ще се бави мандатът. Отговорността е на мандатоносителя. Логично е БСП да обявят някакъв премиер, но те кабинет не могат да направят", обясни още Коларова.

 

По думите ѝ БСП се бори за своето място в българската политика. "Те трябва да определят къде са и какви са. ИТН все още запазва идентичност. ДБ са прекалено в центъра и прекалено либерални, за да се десница. Сега големият въпрос е какво ще се случи с бюджета", посочи тя.

 

"Със сигурност ГЕРБ няма да се разцепи. Те в момента са в такава ситуация, че това по-скоро ги консолидира и втвърдява. Популистките формации действат според човека", коментира още Румяна Коларова.

 

"Това е трети отказ - няма да доведе до нищо повече от трети избори. БСП е закачена за президента така или иначе. От друга страна ИТН - с неясната си идеологическа ориентация, по-скоро ще отиде вляво. Ще се получи амалгама след следващите избори", обясни за "България сутрин" политологът Георги Проданов.

 

Той е на мнение, че има два ясни центъра на власт и винаги се стреля по по-големия. "Не виждам ГЕРБ и Бойко Борисов да заявяват огромно желание да управляват. Вървим към избори 2 в 1. Има трупане на влияние. Популизмът на Слави Трифонов мина апогея си. Може да се стигне до някаква форма на окрупняване около президента. Един нов Франкенщайн е напълно възможен", подчерта Проданов.

Още от "Политика"

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени