САЩ и Русия отмениха реципрочно санкции, за да може Виктория Нюланд да отиде в Москва

Съединените щати са премахнали името на руски гражданин от своя черен списъ

Виктория Нюланд
Виктория Нюланд Източник: Twitter
Русия ще позволи на заместник-държавния секретар на САЩ Виктория Нюланд да влезе на нейна територия за преговори, въпреки че преди време я вкара в черния си списък, съобщи Ройтерс.
 
Нюланд, която ще бъде в Москва от утре, 11 октомври, до 13 октомври, отива на посещение в момент на силно обтегнати отношения между двете страни. Тя ще се срещне с високопоставени руски представители, с които ще обсъди двустранни, регионални и глобални въпроси, каза Държавният департамент.
 
Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова заяви пред местно радио, че в замяна на отмяната на санкциите срещу Нюланд, Съединените щати са премахнали името на руски гражданин от своя черен списък. Тя не уточни самоличността му.

Още от "Политика"

Борисов: Отношенията между България и Китай имат дълбоки исторически корени

Миналата година отбелязахме 75 години от установяването на дипломатически отношения, значима годишнина, която подчертава устойчивостта на нашето партньорство, добави Борисов

Прочетете повече прочетете повече

Народното събрание е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътр

Заместник-председателят на Народното събрание Драгомир Стойнев ще предаде ротационното председателство на ПАЧИС на председателя на парламента на Грузия Шалва Папуашвили

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени