Шофьорът на Кирил Петков, който го вози с "автобуса на промяната" - осъждан за телесна повреда криминал! Лежал и в затвора в Хърватска за каналджийство на бежанци!

Във фирмата за превози на Стефан Нушев има и други осъждани за каналджийство шофьори, този път в Гърция

Шофьорът на Кирил Петков
Шофьорът на Кирил Петков Източник: Скрийншот видео кадър

Заформя се пореден скандал около ПП и одиозния експремиер Кирил Петков. Оказва се, че шофьорът, който превозва Киро и Асен с прословутия брандиран автобус на "промяната" из цяла България, е...осъждано за трафик, криминално проявено лице!

 

Това разкрива Агенция ПИК като се позовава на документи от АИС на МВР (автоматизирана информационна система на МВР), както и сигнал, пристигнал в самата централа на партия "Продължаваме промяната".

 

Шофьорът на Киро се казва Стефан В. Нушев, регистриран е за кражби, осъждан е за лека телесна повреда, наложена му е административна глоба от 1000 лв.

Още по-скандалното е, че през 2019 г. е лежал в затвора в Хърватско за "каналджийство" - нелегален превоз на мигранти! ПИК разполага с пълните лични данни на Стефан Нушев, както и с досието му в МВР.

 

Шофьорът на Кирил Петков
Шофьорът на Кирил Петков Източник: Скрийншот видео кадър

Предупреждение лично към Кирил Петков, че се е доверил на осъждан криминал, е дошло в централа на ПП преди броени дни, донесоха в медията ни служители на ПП. Кирил Петков обаче лекомислено е подминал данните, подадени от негови загрижени съпартийци.

 

Подобен човек дискредитира самата кауза на партията ни, изумени сме, че се допуска такова нещо, възмущават се симпатизанти на бившия министър-председател.

 

Проверка на медията е показала, че във фирмата за превози на Стефан Нушев има и други осъждани за каналджийство шофьори, този път в Гърция!

Още от "Политика"

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македони

По разпореждане на премиера Желязков предложението бе отправено в рамките на телефонен разговор между министъра на външните работи Георг Георгиев и колегата му от Република Северна Македония Тимчо Муцунски

Прочетете повече прочетете повече

Окончателно: Изграждаме огромна натовска база край Кабиле и Безмер

Министрите на отбраната на България и Италия Атанас Запрянов и Гуидо Крозето подписаха Споразумение между правителството на Република България и правителството на Италианската република за сътрудничество в областта на отбраната

Прочетете повече прочетете повече

Кабинетът определи Цанко Бачийски за втори мандат начело на Агенцията за ядрено регулиране

В началото на декември МС прие решение за освобождаване на Борислав Станимиров от длъжността заместник-председател на АЯР, считано от 2 януари 2026 година и определи за зам.-председател Елизабет Цветанова, считано от 5 януари 2026 година

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени