Ситуацията с главния секретар на МВР е свързана с разследането в "Митниците", смята Тома Биков

Биков смята, че номинираният за служебен премиер Димитър Главчев, чиято политическа биография е свързана с ГЕРБ, ще се води по Конституцията и ще спазва законите

Тома Биков
Тома Биков Източник: Zonanews

"В състава на служебния кабинет виждам балансиране между хора, които имат различни идеи, включително такива с по-ляв идеологически профил, хора с различни убеждения". Това коментира по БНТ депутатът от ГЕРБ-СДС Тома Биков.

 

"Не виждам много наши хора. Ние сме казали ясно, че бихме влезли в управлението с политически лица тогава, когато българските избиратели ни дадат тази възможност", каза той.

 

Според него Калин Стоянов не е изпълнявал партийните поръчения на Кирил Петков, а той от своя страна бил възмутен, че не е питан кои да бъдат регионалните директори на МВР.

 

"Това, което виждам отстрани - според мен ситуацията с главния секретар очевидно е свързана с разследването в митниците. Главният секретар призна, че е разследван, но не каза за какво. Ако един главен секретар бъде разследван, да стои на поста си е доста странно".

 

Биков смята, че номинираният за служебен премиер Димитър Главчев, чиято политическа биография е свързана с ГЕРБ, ще се води по Конституцията и ще спазва законите.

 

"Цялото минало лято колегите от ПП обясняваха как ГЕРБ имат само един министър - това е вярно. След записите ние сме много внимателни по отношение на ПП, особено след думите на Асен Василев, че изборите трябва да се проведат "с наш министър", ние им нямаме доверие".

 

Тома Биков коментира и разследването в Агенция "Митници":

"Акциите, свързани с контрабандата се случват или в координация с чужди служби или сигналите идват от чужбина".

 

Според него "Продължаваме Промяната" бъркат, като застават на 100% зад ръководството на агенцията.

Още от "Политика"

Министър-председателят Росен Желязков пристигна във Ватикана за тържествената литургия по повод началото на понтификата

Във водената от премиера българска делегация участват също вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, както и посланикът на страната ни към Светия престол Костадин Коджабашев

Прочетете повече прочетете повече

ИТН се събира на Национална конференция, ще избират ръководство на партията

Предвиденият дневен ред включва избор на председател на ИТН, приемане на нов устав, както и избор на Изпълнителен съвет и арбитражно-контролна комисия по предложение на председателя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени