Слави Трифонов: ИТН ще подкрепи правителство от експерти (ВИДЕО)

След 10 юни държавата няма бюджет - няма пари за лекари, пенсии, за държавата. Тя ще спре да функционира, подчерта лидерът на ИТН

Слави Трифонов
Слави Трифонов Източник: Скрийншот/Facebook

Има такъв народ ще подкрепи правителство от експерти.  Това обяви лидерът на ИТН Слави Трифонов въ фейсбук. 

 

"Ситуацията в държавата е тъжна. Не съм прав - ситуацията в България е отвратителна, каза още той.  Вижте какво става - заместник-главният прокурор го е страх да не го убие главният прокурор. Все едно не става дума за нашата родина, а за наркокартели в Мексико. Парламентът е пълен с хора, които всъщност не трябва да са в парламента. И аз като вас, и всички ние, като гледаме какво става - просто е отвратително. Лъжи и измами. Говорят неща, които нямат нищо общо с реалността. И най-вече не са в състояние да поемат никаква отговорност. Защото не могат да се разберат да направят правителство. А държавата как да работи без правителство? Тя е на автопилот, в самолет без гориво", заявиТрифонов. 

 

"След 10 юни държавата няма бюджет - няма пари за лекари, пенсии, за държавата. Тя ще спре да функционира. Не можем да направим правителство. ИТН е в парламента, за да работи, а не за да се пазари. "Има такъв народ" ще направи всичко възможно парламентът да работи, а за да работи трябва да има правителство. А то трябва да е от експерти", обясни Трифонов. 

 

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени