Службите докладват на премиера Желязков за ситуацията в Близкия изток: Няма непосредствена заплаха за сигурността на страната ни

Към момента няма непосредствена заплаха за сигурността страната ни

Премиерът Росен Желязков
Премиерът Росен Желязков Източник: Пресцентър на МС

Службите за сигурност следят ситуацията в Близкия изток и  своевременно докладват на министър-председателя Росен Желязков по темата. Координационните звена изпълняват възложените им задачи. Към момента няма непосредствена заплаха за сигурността страната ни.

 

Всички данни, които постъпват, включително от Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) сочат, че няма радиационно замърсяване. Радиационният фон на територията на България е нормален и се следи непрекъснато от оторизираните органи.

 

Правителството е в постоянна координация с партньорите от Европейския съюз и НАТО. Страната ни изразява загриженост относно нарастващото напрежение в региона и потенциалните рискове за международния мир и сигурност. От изключително значение е  съхраняването на  международния правов ред и механизмите за контрол на въоръженията.

Още от "Политика"

Премиерът Желязков: България ще разработи нов Национален план за отбрана след срещата на върха на НАТО в Хага

В условията на трайна нестабилност, предизвикана от руската агресия срещу Украйна, България продължава да подкрепя засилването на възпиращите и отбранителни способности на НАТО, подчерта Желязков

Прочетете повече прочетете повече

Костадинов: Интересна симбиоза между ПП и "Величие", новото им име трябва да е "Продължаваме пирамидата"

Той посочи, че партията на Ивелин Михайлов подкрепя протеста заради радиозавода край града, който Михайлов трябвало да закупи с "неясно какви пари"

Прочетете повече прочетете повече

Делян Пеевски: Хората искат справедливост. ДПС-Ново начало ще е гарантът, че държавата ще е силна и справедлива

Решението на Апелативния съд във Варна за прилагане на по-леката мярка - “домашен арест” на 19-годишния младеж, който уби при катастрофа трима в Разград, е много лош сигнал към обществото

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георг Георгиев участва в редовното заседание на Съвет „Външни работи" на ЕС

Външните министри обсъдиха широк кръг въпроси от външнополитическия дневен ред на ЕС, сред които: руската агресия срещу Украйна, ситуацията в Близкия изток, обстановката в Грузия и др.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени