"Социалният" Георги Гьоков: Няма да има второ увеличение на минималната заплата тази година, но ще вдигнем заплатите на чиновниците

Тези мерки за подпомагане в кризата не са антиинфлационни, а антикризисни, заяви той напук на мнението на почти всички икономисти и финансисти

Георги Гьоков, БСП
Георги Гьоков, БСП Източник: Zonanews

По всяка вероятност няма да има второ увеличение на минималната работна заплата, обясни по БНТ министърът на труда и социалната политика от БСП Георги Гьоков. Данъците обаче ще останат на същото ниво. Минималната пенсия ще бъде увеличена с 10%. Така ще с добавката ще стане 467 лева.

 

"Тези мерки за подпомагане в кризата не са антиинфлационни, а антикризисни. Те са в подкрепа на всички хора", заяви бесепарят министър, в пълен разрез с мненията на почти всички икономисти и финансисти.

 

Социалната  система е тромава и солидарна, и ние не можем да реагираме на това кой може и кой не може да се справя с живота, заяви Гьоков. 

 

"Затова подпомагаме всички. Ефект няма как да няма, но ще е по-малък за тези които имат нужда, и сериозен за тези, които нямат нужда и могат сами да се оправят в кризата", призна пълното безсмислие и несправедливост на раздаването на пари на калпак, без диференциация. 

 

Гьоков разкри, че се готви вдигане на заплатите надържавните служители. "По данни на синдикатите става ясно че средната аработна заплата в частния сектор се движи нагоре, а в държавния изостава. Трябва да вдигнем заплатите на държавните слжители. И да е поне с 10% увеличението, за да ги подкрепим и тях. През годините като кажеш, че ще увеличаваш заплатите на чиновниците, обществото не го приема, но политиките ги правят тези служители", коментира той.

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени