Стефан Льовен е новият председател на ПЕС на мястото на Сергей Станишев

Той бе и единственият претендент за поста

Стефан Льовен
Стефан Льовен Източник: TT

С 255 гласа "за", 0 "против" и 7 "въздържали се" бившият премиер на Швеция Стефан Льовен бе избран за президент на Партията на европейските социалисти (ПЕС) на конгреса в Берлин. Той бе и единственият претендент за поста.

 

Той поема шефството на ПЕС от досегашния президент Сергей Станишев, който 11 години бе начело на европейската левица. Станишев предаде червена щафета на своя наследник Стефан Льовен и му пожела левицата да е първа политическа сила на европейските избори през 2024 г.

 

Льовен пък обяви, че подготовката за европейските избори започва сега. Той благодари за доверието на делегатите и отбеляза, че за него е чест да поеме поста.

Още от "Политика"

Министърът на отбраната: Пряка заплаха за националната ни сигурност няма, не се водя от статии във вестниците

Изказването му е по повод публикацията на Financial Times, че Иран обмисля атаки срещу американски военни обекти в Европа, включително в България

Прочетете повече прочетете повече

След пенсиите - Радев и компания намаляват и минималната работна заплата с 30 евро

Преговорите за минималната работна заплата продължават, като очакванията са в четвъртък Националният статистически институт да успее да представи данните за изменението на медианната работна заплата, за да се види и конкретната формула.

Прочетете повече прочетете повече

Борисов във Варна: Дадоха "Евровизия" на Бургас, за да отстранят Димитър Николов от президентската надпревара (ВИДЕО)

До септември ГЕРБ ще извади правителство в сянка, за да може да е ясно кой ще изпълнява функциите на министри, ако хората ни се доверят при следващите избори, заяви още лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Николов отрече да се кандидатира за президент, концентрира се изцяло върху "Евровизия 2027"

Първата най-важна задача за "Евровизия" - проектът на сцената, след това ще стане ясно колко места ще има в Арена Бургас, обяви шефката на БНТ Милена Милотинова

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Последни новини

Най-четени