Талибаните превзеха поредна регионална столица в Северен Афганистан

Това е деветата регионална столица, която пада в ръцете на талибаните

Талибани
Талибани Източник: EPA

Талибаните завзеха тази нощ град Файзабад, столица на провинция Бадахшан, в североизточния край на Афганистан, предаде Франс прес, като се позова на местен депутат. Агенцията отбеляза, че това е деветата регионална столица, която попада в ръцете на бунтовниците за по-малко от седмица.

 

"През изминалата нощ силите за сигурност, които се сражават с талибаните от няколко дни, бяха подложени на силен натиск. Те се изтеглиха от Файзабад към околните райони. Сега градът се намира под контрола на талибаните. Двете страни претърпяха тежки загуби", каза за Франс прес Забихула Атик, депутат от провинция Бадахшан Спечели безплатна реклама на стойност 10 000 лв за твоя бизнес!

Още от "Политика"

Управляващите готвят смяна на ръководството на "Информационно обслужване"

Предвижда се до края на годината да заработи дигиталният портфейл - входната точка за достъп до държавни услуги, документ за самоличност в телефона, заяви министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ: Радев защитава руската геополитическа пропаганда, артикулира митове, че руското православие има принос за освобожд

Правителството създава впечатлението, че когато Европа се опитва да ограничи руското влияние, България застава до Русия, заяви от трибуната на НС бившият външен министър Даниел Митов

Прочетете повече прочетете повече

Андрей Ковачев: Само през 2024 г. сме реализирали продажби за 3 млрд. евро на отбранителна и военна техника

По отношение на 21-и пакет санкции за Русия евродепутатът от ГЕРБ-СДС заяви: "Категорично ограничиха възможността на Руската федерация да напредне"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени