Тома Биков: България се нуждае спешно от редовен кабинет

Не сме прежалили първия мандат, полагаме всички възможни усилия той да бъде осъществен, заяви още депутатът от ГЕРБ-СДС

Тома Биков
Тома Биков Източник: БТА

Комисиите в този парламент бяха сформирани рекордно бързо за последните 30 г. Това заяви по БНТ Тома Биков от ГЕРБ-СДС. Той припомни, че 47-ото НС разпределяше повече от месец комисиите и то при положение, че бяха решили да не дават комисии на опозицията.

 

На въпрос дали 48-ото НС е в състояние да излъчи редовен кабинет, Биков отговори, че предстои да видим и уточни, че България се нуждае спешно от редовен кабинет и от парламентарно мнозинство, което да носи отговорност за много тежки решения, които предстоят.

 

"Не сме прежалили първия мандат. Полагаме всички възможни усилия той да бъде осъществен, защото това е нормалното. От година и половина призоваваме към възстановяване на политическия диалог и полагаме всички усилия да съхраним възможностите за неговото възстановяване", подчерта Биков.

 

По отношение на бюджета за следващата година, той уточни, че ако няма парламентарно мнозинство, не може да бъде приет разумен бюджет, който да е съобразен с реалностите на 2023 г.

 

"Ако няма обаче кой да носи отговорност за това, по-добре е настоящия бюджет да бъде продължен с няколко месеца. Ако се стигне до нови избори и до ново 49-то НС нещата ще бъдат още по-сложни. Всеки следващ парламент излъчва все по-сложна конфигурация и все по-малко хора, които да мислят сложно. Не мисля, че тази конфигурация ще се промени с още едни избори", посочи Тома Биков.

 

Биков отново потвърди, че са готови да подкрепят решение на парламента за износ на оръжие за Украйна без условия. От там нататък е работа на изпълнителната власт да прецени какъв е начина, по който да се помогне.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков към българските олимпийци по природни науки: С такива светли умове като Вашите бъдещето на Бълг

Деветте национални отбора по математика, физика, химия, биология, лингвистика, информатика, астрономия, география и изкуствен интелект участваха и спечелиха общо 39 медала от международни олимпиади

Прочетете повече прочетете повече

Най-после: Парламентът ограничава ролята на президента при избора на шефове на ДАНС, ДАР и ДАТО

Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред подкрепи на първо гласуване председателите на ДАНС, ДАР и ДАТО да се избират с решение на НС и да не се назначават с указ на президента

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени