Томислав Дончев: Няма да коментирам служебния кабинет, членове на ГЕРБ в него няма

Резултатите от изборите не зависят от вътрешния министър

Томислав Дончев
Томислав Дончев Източник: Zonanews

Няма да коментирам служебния кабинет, членове на ГЕРБ в него нямаме. Това каза зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев след представянето на служебния кабинет от кандидата за министър-председател Димитър Главчев в президентството.

 

Дончев посочи, че ще направи оценка, след като приключи мандатът на този кабинет. Той отбеляза, че резултатите от изборите не зависят от вътрешния министър, а от качествата и убедителността на политиците, които се явяват.

 

Дончев е с очакване да се организират честни избори и с надежда "почти тригодишният спазъм", където цялата обществена енергия на партиите отиде във взаимното им унищожение и не остана енергия да се задвижат обществените системи, да има промени, които да носят резултати за хората.

 

Томислав Дончев изрази надежда освен противопоставянето на политическите сили да се намери формулата, с малко повече съгласие и мъдрост, фокусът да бъде върху постигнати резултати и промяна за добро.

Още от "Политика"

Нанков: В Априлци хората искат да продължи работата за развитие на общината, не искат фалшиви обещания и фалшиви спасите

Вече е осигурено финансирането за три мащабни проекта - ремонта на двете църкви - "Рождество Богородично" в кв. "Острец" и "Свети ВМЧК Георги" в кв. Ново село и изграждане на подпорни стени в Острец

Прочетете повече прочетете повече

Правителството отмени допълнително финансиране за ВАС заради по-ниска от очакваната натовареност

Парите бяха поискани от Висшия съдебен съвет по предложение на и.ф. председателя на ВАС с оглед на очаквана прекомерна натовареност на съдиите в този съд, след влизане в сила на промени в Закона за държавната собственост през септември 2025 г.

Прочетете повече прочетете повече

Нанков: От ГЕРБ не обещаваме напразно, когато поемем ангажимент, го изпълняваме

В Троян вече имат модерна многофункционална спортна зала, като първото финансиране от 500 хил. лв. за изграждането й беше осигурено от кабинетът “Борисов 3” още в края на 2020 г., посочи той

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Костадин Ангелов: Очаквам българите да изтрезнеят и да подкрепят на изборите ГЕРБ като първа политическа сила

Радев все още не се е позиционирал на политическата сцена, дава разнопосочни политически послания - не знаем той ляв ли е, десен ли е, евроатлантик ли е, русофил ли е, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени