В БСП я "втасаха" - Станишев готов да се върне като лидер

Щял да се кандидатира, ако "в партията осъзнаят докъде сме я докарали"

Сергей Станишев
Сергей Станишев Източник: БСП

Бившият лидер на БСП Сергей Станишев заяви пред "Нова телевизия", че може да се кандидатира отново за поста, но първо ще изчака да види каква ще е реакцията в партията след ниските резултати на последните избори. Според него важният въпрос е не кой ще се включи в надпреварата за мястото на Корнелия Нинова, а какво и как иска да направи.


"Аз имам много ясна представа какво да направя, за да възстановя доверието в партията. Бих се захванал със сериозна работа, ако видя в партията осъзнаване докъде сме я докарали. Сега има едно боричкане на подкрепящи и неподкрепящи Нинова. Трябва да се събуди някаква енергия в хората, че сме в извънредно положение, за да тръгнем нагоре. Обществото вече иска да види лявоцентристко обединение", каза още Станишев.


Той коментира и войната в Украйна. Според него "Русия в момента е агресор, а Европейският съюз не можеше да не помогне на Украйна, но само напомпването с оръжие и финансова помощ не води до намирането на решение за мир".

Още от "Политика"

Министър-председателят Росен Желязков пристигна във Ватикана за тържествената литургия по повод началото на понтификата

Във водената от премиера българска делегация участват също вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов, както и посланикът на страната ни към Светия престол Костадин Коджабашев

Прочетете повече прочетете повече

ИТН се събира на Национална конференция, ще избират ръководство на партията

Предвиденият дневен ред включва избор на председател на ИТН, приемане на нов устав, както и избор на Изпълнителен съвет и арбитражно-контролна комисия по предложение на председателя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени