Великобритания свиква заради убийствата в Буча заседание на Съвета за сигурност на ООН

Новината съобщи в Туитър постоянният представител на Лондон в Обединените нации Барбара Удуърд

Барбара Удуърд
Барбара Удуърд Източник: AP

Великобритания, която председателства през този месец Съвета за сигурност на ООН, свиква за утре заседание на съвета за обсъждане на масовите убийства в Буча.

 

Новината съобщи в Туитър постоянният представител на Лондон в Обединените нации Барбара Удуърд.

 

 

"Този уикенд на ужасните кадри и в репортажите от Буча видяхме как невъоръжени украински мирни жители са били разстрелвани с вързани зад гърба им ръце. Над 800 тела са били оставени на улицата или хвърлени в масови гробове. Жени са били насилвани пред очите на децата си", заяви тя.

 

Утре на заседание на Съвета за сигурност за Украйна ще бъдат обсъдени доказателства за военни престъпления, извършени на територията на Украйна, в това число в Буча, отбеляза Удуърд.

 

"Ще използваме председателството си на Съвета за сигурност, за да осигурим прозрачност, отговорност и справедливост", добави тя.

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се предложението за размера на минималната заплата за 2026 г., експерти коментираха запазването на сегашния механ

Социалният министър Борислав Гуцанов вече обясни, че ако остане сегашният механизъм, МРЗ за следващата година ще бъде около 1200 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Министър Гроздан Караджов съобщи за автомобил, карал със скорост между 190 и 210 километра в час по АМ "Тракия" (ВИДЕО)

Подадох сигнал в Пътна полиция и нарушителят беше спрян на входа на град Бургас! Подадохме заедно със служителя на НСО сведение, за да дадем шанс на органите да санкционират нарушителя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени