Весела Лечева за саморазправата на Нинова с Добрев: Срам и мракобесие!

Целта е да се пакетират всички инакомислещи и претенденти за председателския пост като партийно зло, прогнозира тя

Весела Лечева и Корнелия Нинова
Весела Лечева и Корнелия Нинова
Срам и мракобесие! Така Весела Лечева определи саморазправата в БСП. Кирил Добрев бе изключен от партията в четвъртък – на неприсъствено заседание на пленума с решение, взето на подпис. Предложението на Корнелия Нинова взриви партията. Срещу него скочиха БСП-София, БСП-Перник, младежката организация, Крум Зарков, Костадин Паскалев и още куп знакови представители на антибългарската шайка БСП.
 
"Това е най-срамният дневен ред на Изпълнителното бюро на БСП до този момент, който е абсолютно безсмислен и безполезен за партията", написа Лечева в пост във Фейсбук. И заяви: "Два дни преди Нова година, неприсъствено, с една точка - изключване на един от най-разпознаваемите членове на партията Кирил Добрев. Това е проверка на всички верни и удобни на ръководството хора да се види дали ще имат смелостта да реагират на този мракобесен Национален съвет и да се постави в страх всеки желаещ пост в правителството или в партията".
 
Целта е да се пакетират всички инакомислещи и претенденти за председателския пост като партийно зло, въпреки че между тях има големи различия, категорична е Лечева.
 
Ето цялата й позиция, публикувана в социалната мрежа:
Винаги съм отстоявала позицията си, независимо дали по този начин съм удобна или не на ръководството на партията. Това е най-срамният дневен ред на Изпълнителното бюро на БСП до този момент, който е абсолютно безсмислен и безполезен за партията.
 
Два дни преди Нова година, неприсъствено, с една точка - изключване на един от най-разпознаваемите членове на партията Кирил Добрев. Това е проверка на всички верни и удобни на ръководството хора да се види дали ще имат смелостта да реагират на този мракобесен Национален съвет и да се постави в страх всеки желаещ пост в правителството или в партията.
 
Това обаче показва и страх от инакомислещи, от хора с влияние в обществото и сред партията, страх за собственото оцеляване. Никога не съм си представяла такива тежки процеси в нашата партия. Нинова иска неистово да оцелее въпреки катастрофалните резултати.
 
С този Национален съвет се показва, че не се иска изглаждане на процесите в партията, а точно обратното. Това също би могло да навреди и на коалицията.
 

Още от "Политика"

Румен Радев взе и веднага върна изпълнен мандата, вижте имената на министрите в кабинета му

Кабинетът ще има четирима вицепремиери и 18 министерства, т.е. едно министерство по-малко - досегашните три ведомства на икономиката, иновациите и електронното управление стават две

Прочетете повече прочетете повече

Парламентът ще изслуша служебния министър Георги Клисурски относно финансовото състояние на държавата

Преди това депутатите ще разгледат проекторешение за освобождаване на Катя Панева от "Демократична България" като секретар на Народното събрание и избиране на колегата ѝ Любен Иванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени