Вицепремиерът Мария Габриел ще бъде домакин на Национална конференция на тема "Превенция и борба с трафика на хора: добри практики и устойчиви решения"

В събитието ще участват Калин Стоянов, министър на вътрешните работи и Диан Шмит, координатор за борба с трафика на хора на ЕС

Мария Габриел
Мария Габриел Източник: Zonanews

На 26 януари в комплекс Бояна, дом 2 от 10:00 ч. ще се проведе Национална конференция на тема "Превенция и борба с трафика на хора: добри практики и устойчиви решения". Домакин на форума е заместник министър-председателят и министър на външните работи Мария Габриел, която е и председател на Националната комисия за борба с трафика на хора.

 

В събитието ще участват Калин Стоянов, министър на вътрешните работи и Диан Шмит, координатор за борба с трафика на хора на ЕС. Видео обръщения ще направят Илва Йохансон, еврокомисар по вътрешните работи, Синди Дайер, посланик на САЩ за наблюдение и борба с трафика на хора и д-р Кари Джонстън, специален представител и координатор на ОССЕ по борбата с трафика на хора.

 

Превенция и борба с трафика на хора: добри практики и устойчиви решения
Превенция и борба с трафика на хора: добри практики и устойчиви решения Източник: Пресцентър на МВнР

Събитието включва два тематични панела: "Стратегическа визия на Република България в борбата с трафика на хора: добри практики, предизвикателства и перспективи" и "Мерки за устойчиви решения в борбата с трафика на хора".

 

Трафикът на хора е престъпление, което засяга милиони хора по света, без да прави разлика по възраст, пол, произход, националност. Борбата с него е комплексно начинание, изискващо колективни усилия и взаимодействие между националните институции, международните мониториращи структури, академичните среди и неправителствения сектор.

 

Конференцията е своеобразен призив за диалог между всички заинтересовани страни на национално и международно ниво за идентифициране на предизвикателствата и перспективите при изработването на стратегическа визия на България в борбата с трафика на хора. Тя е покана към участниците да очертаят добрите практики, да посочат необходимите мерки и да потърсят устойчиви решения за ефективната превенция и противодействие на това престъпление.

 

В събитието ще се включат представители на българските институции, политици, общественици, представители на международните мониториращи организации, научните среди и неправителствените организации.

Още от "Политика"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Конституционният съдия Десислава Атанасова сезира прокуратурата за неверните твърдения на Демерджиев

Въпросът дали вътрешният министър Иван Демерджиев е бил съзнателно подведен, или информацията му почива на реални международни данни, е основният спорен момент, по който тече проверка в МВР

Прочетете повече прочетете повече

Д-р Ваня Тагарева с национална награда "Общински съветник за 2026 г." на Асоциацията на българските градове и региони

За мен тази награда е признание за последователната ми работа в местното управление и усилията, които влагам в развитието на столицата, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Демерджиев обяви, че полетите на Пеевски са платени от адвокатско дружество. От ДПС го обвиниха в манипулации и лъжи

Демерджиев уточни, че Пеевски е извършил 227 полета от летище София за периода от 2018 г. до момента, като 181 от тях са били с частни самолет.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени