Ярослав Качински настоя за изпращане на сини каски в Украйна

Премиерите на Чехия, Полша и Словения пристигнаха в Киев по-рано във вторник в знак на подкрепа за украинския президент Володимир Зеленски

Ярослав Качински
Ярослав Качински Източник: Commons.wikimedia.org

В Украйна трябва да бъде изпратена международна мироопазваща мисия, предаде Ройтерс. Агенцията се позова на думите на лидера на управляващата партия в Полша и вицепремиер Ярослав Качински. Той говори на съвместана пресконференция в Киев заедно с украинския президент Володимир Зеленски.

 

"Смятам, че е необходимо да имаме мироопазваща мисия - от НАТО или може би от някоя по-широка международна структура - но мисия, която ще може да се брани, която ще действа на украинска територия", каза Ярослав Качински. Премиерите на Чехия, Полша и Словения пристигнаха в Киев по-рано във вторник в знак на подкрепа за украинския президент Володимир Зеленски, който ги информира за войната с Русия.

 

Полският министър-председател Матеуш Моравецки и вицепремиерът Ярослав Качински, чешкият им колега Петр Фиала и словенският Янез Янша предприеха опасното пътуване с влак до Киев, който е близо до обкръжение от руските сили. Те са първите западни посетители на града от началото на войната преди три седмици.

 

Лидерите на ЕС благодариха на украинците за това, че защитават "основните европейски ценности", и отправиха послание за увереност, като Фиала заяви: "Вие не сте сами. Нашите страни са с вас. Европа е с вашата страна".

 

Зеленски изрази благодарност за посещението им, като го нарече "мощно свидетелство за подкрепа" и заяви пред репортерите: "със съюзници като тези ще спечелим тази война".

Още от "Политика"

Номинационната комисия ще изслуша кандидатите за членове на Антикорупционната комисия

Изискванията за допустимост за кандидатите бяха 7 години юридически стаж или стаж в службите за сигурност и обществен ред, диплома за висше образование, декларация за имуществено състояние, писмено съгласие и писмена концепция

Прочетете повече прочетете повече

Министър Иванов: Цялата магистрала "Европа" ще бъде пусната в експлоатация до средата на месец септември

В инспекцията участваха също председателят на парламентарната Комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление Николай Нанков, народни представители и ръководството на Агенция "Пътна инфраструктура"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени