Започва последната седмица за Денков като премиер, предстоят важни решения

Кой от възможните сценарии ще се разгърне - ротация или предсрочни парламентарни избори?

Николай Денков
Николай Денков Източник: Пресцентър на МС

Днес започва много важна политическа седмица у нас. Последни дни преди да изтекат първите 9 месеца от управлението на ротационен принцип. Правителството, начело с Николай Денков, доброволно ще подаде оставка на 6 март.

 

Дотогава от "Продължаваме Промяната-Демократична България” трябва да са подготвили анализ за работата на всички министри.

 

След отхвърления от ГЕРБ-СДС меморандум на ПП-ДБ, от партията отговориха с контрапредложение - коалиционно споразумение. ПП-ДБ ще трябва да се произнесе по това предложение на ГЕРБ-СДС до 8 март.

Още от "Политика"

Десислава Атанасова: Демерджиев разпространява екселска таблица с невярно съдържание, сглобявана седем дни

Тя припомни, че на 3 юли е публикувала официални документи за пътуването си с граждански полет на турските авиолинии от летище София до летище Истанбул.

Прочетете повече прочетете повече

Парламентът обсъжда на първо четене проектобюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.

В пленарната зала е министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова и управителят на Националния осигурителен институт Весела Караиванова-Начева

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Михаил Константинов: С промените в Изборния кодекс около 500 000 българи ще бъдат лишени от право на глас

Коментарът му е по повод внесените от "Прогресивна България" промени в Изборния кодекс, които предвиждат въвеждане на изцяло машинен вот в секциите с над 300 избиратели, премахване на ограниченията за секции извън ЕС и заличаване на текстовете за създаване на избирателен район "Чужбина"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени