Започва регистрацията на партиите и коалициите за вота 2 в 1

В неделя пък изтече срокът, в който областните управители трябваше да проведат консултации за определяне на съставите на районните избирателни комисии за предстоящия вот 2 в 1

Народно събрание
Народно събрание Източник: Zonanews

От днес - 15 април, партиите и коалициите могат да се регистрират за участие в изборите за Народно събрание и Европейски парламент. Другата важна дата е 7 май, когато до 17 ч. трябва да бъдат регистрирани кандидатските листи и за двата вида избори.

 

В неделя пък изтече срокът, в който областните управители трябваше да проведат консултации за определяне на съставите на районните избирателни комисии за предстоящия вот 2 в 1.

 

Такава среща се проведе и в Област София, но не се постигна съгласие за 23-ти, 24-ти и 25-и РИК. Това означава, че казусът се прехвърля към Централната избирателна комисия.

Още от "Политика"

ЦИК при 100 % преброени бюлетини: ПБ получава 1 444 924 гласа или 44.594%, ГЕРБ-СДС са втори с 433 755 гласа и 13.39%

Трети са ПП-ДБ с  408 845 гласа и 12.62% подкрепа.  ДПС получават 230 693 гласа и 7.12% подкрепа. Последната партия, която влиза в 52-то НС е "Възраждане" с 137 940 гласа и 4.26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени