Зърнарят Илия Проданов подаде оставка като съветник на земеделския министър

Той е председател на Националната асоциация на зърнопроизводителите

Илия Проданов
Илия Проданов Източник: НАЗ

Председателят на Националната асоциация на зърнопроизводителите Илия Проданов е подал оставка като съветник на земеделския министър. Неговите мотиви са, че няма как да води протести срещу правителството и едновременно с това да бъде част от Министерството на земеделието. Решението за оставката му е било колективно.

 

Той казва още, че преди всичко е зърнопроизводител и председател на браншова организация и негова отговорност е да защитава интересите на всички фермери. Протестите на зърнопроизводителите се организират дни след решението на Народното събрание за отпадането на забраната за внос на украинско зърно.

Още от "Политика"

АПИ: Няма нищо вярно в твърденията на Демерджиев за закупена яхта

Припомняме, че при гостуването си в NOVA днес, г-н "Бях точен с парите" коментира: "Много интересна новина достигна до мен, че едно държавно учреждение си е закупило 50-метрова яхта с кредит при това от банка с 8-членен екипаж, регистрирана в Дубай"

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Костадин Ангелов: Никога няма да гласуваме срещу сигурността на нашия лидер. Заплахите към Бойко Борисов са много,

Първата партия, която поканихме за да съставим парламентарно мнозинство, беше "Демократична България". Ако колегите имаха политическата смелост и зрялост да се съгласят да участват в едно такова управление, те можеха да бъдат гаранта, че Пеевски няма да има никакво влияние в тази власт, заяви Ангелов

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ

В петък от ПП - ДБ настояха в декларация да бъде прекратена процедурата за възлагане на услугата за железопътен превоз на пътници и да се обяви нова, изработена с помощта на външни консултанти и експерти от държави като Германия или Великобритания

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени