Погром за Русия - Украйна е унищожила близо сто крилати ракети в авиобазата Енгелс

Британското разузнаване отбеляза, че ударът е бил "най-успешната" атака срещу вражески боеприпаси през 2025 г.

Удар с дронове по руската авиобаза
Удар с дронове по руската авиобаза Източник: Колаж/УНИАН

Генералният щаб на ВСУ описа последиците от удара по летището в руската стратегическа авиобаза Енгелс на 20 март. Оттам заявиха, че според последна уточнена информация противникът е загубил 96 крилати ракети, складирани за изстрелване срещу Украйна от стратегически бомбардировачи Ту-95. Това се е случило в резултат на вторична детонация.


"Посочените средства за унищожаване са били предназначени за нанасяне на три ракетни удара през март-април тази година", уточни Генералният щаб.

 

 

Отбелязва се също така, че ударите по местата за съхранение на авиационно гориво са унищожили значителни запаси от авиационно гориво, което е оказало отрицателно въздействие върху способността на руснаците да поддържат бойни операции.

 

Припомняме ви, че миналата седмица СБУ и ССО извършиха нападения с дронове срещу военното летище Енгелс в Саратовска област на Руската федерация. Нападението доведе до пожар, експлозии и вторична детонация на боеприпаси на летището.

 

Освен това по време на нападението противниковата противовъздушна отбрана не успя да противодейства на украинските безпилотни самолети.


Британското разузнаване отбеляза, че ударът е бил "най-успешната" атака срещу вражески боеприпаси през 2025 г. То подчерта, че атаката е "причинила значителни щети" и "вероятно ще наруши ударните операции от това летище".

Още от "Разкрития"

Съд разпореди на "Булгаргаз" да разкрие доставките и плащанията по договора с "Боташ"

Според решението разкриването на данните ще повиши прозрачността за това дали публичните средства са разходвани целесъобразно, икономично и ефективно и ще позволи на гражданите да преценят ползите или вредите от договора с "Боташ"

Прочетете повече прочетете повече

Русия се готви да удари балтийските страни с украински дронове: Литовското разузнаване разкри подробности

Останките от дронове, прихванати над руска територия, биха могли да бъдат използвани като провокативен инструмент срещу страните от Алианса

Прочетете повече прочетете повече

Бен Уолъс: Нетаняху отказа да помогне на Украйна във войната срещу руските окупатори, защото не искаше да "разстройва Ру

Бившият министър на отбраната на Великобритания подчерта, че в същото време Русия, закупувайки ирански дронове, е подкрепяла финансово Иран, срещу който Израел се бори

Прочетете повече прочетете повече

Радев - прислужникът на най-скандалната международна олигархия

Санкциониран по закона "Магнитски" и олигарх-бизнес партньор на изгонения преди четвърт век като заплаха за националната сигурност на България руски олигарх Майкъл Чорни, е сред любимците на "антиолигарха" Радев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени