Русия е изгубила над 4000 танка в Украйна от 2022 г. насам, заяви американският генерал Каволи

Това е почти еквивалентно на американските резерви, добави той

Войната в Украйна се превърна в гробище за руски танкове
Войната в Украйна се превърна в гробище за руски танкове Източник: EPA

Русия е изгубила над 4000 танка в Украйна от 2022 г. насам, заяви генерал Кристофър Каволи, командващ американските сили в Европа. Каволи заяви това по време на изслушване в комисията в Сената на американския Конгрес.

 

"Руснаците изгубиха над 4000 танка, което е почти еквивалентно на американските резерви", заяви Каволи. Той добави, че мащабите на този конфликт са просто впечатляващи.

 

Генералът каза това в отговор на въпрос относно въздействието, което би имала нова пауза в американската военна помощ в Украйна и в споделянето на разузнавателни данни с Украйна.

 

"Във всеки случай това ще има бързо и вредно въздействие върху тяхната способност да се бият", заяви генералът, визирайки украинците. Той отбеляза, че укринската армия е зависима от помощта на Вашингтон, за да унищожава руски ракети, както и от американското разузнаване, за да локализира руски командни постове и логистични мишени, които да поразява.

 

САЩ предоставиха десетки милиарди долара военна помощ на Украйна от началото на войната, но не са обявявали нова помощ от встъпването в длъжност на Доналд Тръмп на 20 януари.

Още от "Разкрития"

Разследващите са открили 80 хил. евро в дома на Румен Христов и 100 хил. лева - в дома на Деница Златева

Вчерашната акция в МЕ, в "Булгаргаз", в "Булгартрансгаз" и в домовете на Росен Христов и Деница Златева идва след сигнал за опит да се прикрият документи, свързани с подписването на договора с турската газова компания

Прочетете повече прочетете повече

Марк Рюте: Русия произвежда три пъти повече боеприпаси за три месеца, отколкото цялата НАТО за една година

При тази геополитическа ситуация НАТО няма да може да се защити, ако продължи да се придържа към старите 2% разходи за отбрана, заяви генералният секретар на Алианса

Прочетете повече прочетете повече

Axios: "Това е яко" - Тръмп е бил във възторг от операция "Паяжина", но се притеснява от възможна ескалация

Тръмп прояви изненадващо тих и сдържан в публичното изразяване на личните си чувства относно украинската атака, но в тесен кръг е заявил, че "това е яко"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени