Сдружение "Корал": Петков и Бориславова фалшифицираха подписите ни, за да може той да стане премиер

Те са за затвора, пишат от сдружението

Кирил Петков и Лена Бориславова
Кирил Петков и Лена Бориславова Източник: БГНЕС

Новият скандал около Кирил Петков и Лена Бориславова ескалира. Председателят на Сдружение "Да запазим Корал” Атанас Русев потвърди във Фейсбук, че Петков и Бориславова са подправяли подписи – неговия и на още 10 членове на неправителствената организация, за да може лидерът на ПП да стане служебен министър на икономиката.

 

Преди три години Кирил Петков и Лена Бориславова фалшифицират подписи и документи на сдружението, за да може Петков да стане служебен министър на икономиката, тъй като по закон няма право да е в управителни съвети на неправителствени организации, разкрива сайтът "Биволъ". С измамата Петков слага и свое подставено лице в управата на "Да запазим Корал", а Лена Бориславова внася фалшиви документи с фалшиво пълномощно в Агенцията по вписванията.

 

Ето какво написа Атанас Русев, председател на "Да запазим Корал":

"Не само аз мога да потвърдя, но и 10 члена на сдружението, на които също са им подправени подписите. Арогантна наглост, фалшифицирани документи и подписи, с които се сменя Управителния съвет на сдружението! Лично "иконата" на Подмяната с ФАЛШИВО ПЪЛНОМОЩНО ОТ МОЕ ИМЕ внася всички фалшиви документи в Агенцията по вписванията с електронния си подпис. Ред извършени престъпления според Наказателния кодекс. Ако живеем в нормална държава отдавна щяха да са в затвора, както предвижда Коментарът на Атанас Русев е написан под пост на Атанас Чобанов от сайта bird.bg, който преразказва разследването на "Биволъ" за измамата на Кирил Петков и Лена Бориславова.

 

Ето какво написа Атанас Чобанов: 

Кирил Петков и Лена Бориславова са фалшификатори. Atanas Rusev може да потвърди! На 10-ти май 2021 г. Радев издава Указа за назначаването на Петков, а на 12-ти той официално встъпва в длъжност. На 13-ти май в 1:39 часа след полунощ, Лена Бориславова си изготвя фалшиво пълномощно с което може да се разпорежда напълно с гражданското сдружение "Да запазим Корал" и подписва това пълномощно с фалшив подпис на Председателя на сдружението, Атанас Русев. Подписът на пълномощното не е саморъчно положен, а е изкопиран 1:1 от официални документи на сдружението, в случая спесимен на подписа на управителя на сдружението. В същия тъмен нощен час са изготвени още серия неистински документи:

Протокол от Общо събрание на Дружеството на 06 май 2021 г., с една единствена точка в дневния ред, освобождаването на Кирил Петков от Управителния съвет на Сдружението.

 

На негово място в Управителния съвет влиза никому неизвестният в Сдружението Мартин Драгулев, който унаследява целия бизнес на Кирил Петков. Драгулев е или управител, или в борда на директорите във всичките фирми на Петков. Не е трудно да се предположи, че е особено доверено лице на бившия Премиер и Лидер на ПП. На Протокола от Общото събрание също е поставен фалшифицирания подпис на председателя Атанас Русев. Тук подписа е изкопиран от старо пълномощно, издадено през 2019 г. Документът е подписан и от самият Мартин Драгулев, неизвестно защо и как. Протоколът е съставен на 13.05.2021 г. в 1:16 часа през нощта и завършен в 1.43 мин.

 
Декларация по чл. 13, ал. 4 от ЗТРРЮЛНЦ за истинността на гореописаните документи от името на Атанас Русев. На нея също е поставен фалшифицирания подпис на Атанас Русев. Документът е с дата 13.05.2021 г. съставен в 1:41 часа през нощта. Две минути след съставянето на фалшивото пълномощно на Лена Бориславова. Фалшифицираният подпис на Атанас Русев е един и същ и в двата документа и си личи, че е сканиран, а не саморъчно положен. Дори си личи квадратчето, с което софтуерно е отрязан само подписъ".

 

 

Не само аз мога да потвърдя, но и 10 члена на сдружението, на които също са им подправени подписите. Арогантна наглост, фалшифицирани документи и подписи, с които се сменя Управителния съвет на сдружението, пише Атанас Русев. 

Ден по-рано сайтът "Биволь” публикува разследване, в  което твърди, че преди три години Кирил Петков и Лена Бориславова фалшифицират подписи и документи на сдружението, за да може Петков да стане служебен министър на икономиката, тъй като по закон няма право да е в управителни съвети на неправителствени организации.

С измамата Петков слага и свое подставено лице в управата на "Да запазим Корал", а Лена Бориславова внася фалшиви документи с фалшиво пълномощно в Агенцията по вписванията.

 

Ето какво написа Атанас Русев, председател на "Да запазим Корал":

"Не само аз мога да потвърдя, но и 10 члена на сдружението, на които също са им подправени подписите. Арогантна наглост, фалшифицирани документи и подписи, с които се сменя Управителния съвет на сдружението! Лично "иконата" на Подмяната с ФАЛШИВО ПЪЛНОМОЩНО ОТ МОЕ ИМЕ внася всички фалшиви документи в Агенцията по вписванията с електронния си подпис. Ред извършени престъпления според Наказателния кодекс. Ако живеем в нормална държава отдавна щяха да са в затвора, както предвижда законът". Коментарът на Атанас Русев е написан под пост на Атанас Чобанов от сайта bird.bg, който преразказва разследването на "Биволъ" за измамата на Кирил Петков и Лена Бориславова.

 

Постът на Атанас Русев
Постът на Атанас Русев Източник: Скрийншот/Фейсбук

 

Още от "Разкрития"

Марк Рюте: Русия произвежда три пъти повече боеприпаси за три месеца, отколкото цялата НАТО за една година

При тази геополитическа ситуация НАТО няма да може да се защити, ако продължи да се придържа към старите 2% разходи за отбрана, заяви генералният секретар на Алианса

Прочетете повече прочетете повече

Axios: "Това е яко" - Тръмп е бил във възторг от операция "Паяжина", но се притеснява от възможна ескалация

Тръмп прояви изненадващо тих и сдържан в публичното изразяване на личните си чувства относно украинската атака, но в тесен кръг е заявил, че "това е яко"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени