Украински дронове могат да нанасят удари в дълбочина до 2000 км, разкри представител на украинското военно разузнаване

Андрей Юсов допълни, че "ние не потвърждаваме и не отричаме, няма официални изявления, когато нещо избухва в Русия. Мога само да кажа, че там избухва с причина"

Украински удари с дронове
Украински удари с дронове Източник: Колаж/Главред

Украинските дронове с голям обсег могат да нанасят удари по цели на разстояние от 2000 км, заяви Андрий Юсов, представител на Главното управление за разузнаване на украинското министерство на отбраната (ГУРМО), цитиран от Укринформ.

 

В интервю за Novyny.LIVE, цитирано от РБК-Украйна, той каза, че "вече не е тайна, че украинските безпилотни летателни апарати могат хипотетично да действат вече на до 2000 км разстояние".

 

Той допълни, че "ние не потвърждаваме и не отричаме, няма официални изявления, когато нещо избухва в Русия. Мога само да кажа, че там избухва с причина".

 

Юсов заяви, че тези "инциденти" са насочени изключително към обекти, свързани с руския военнопромишлен комплекс, окупационната армия или такива, участващи във финансиране или логистична подкрепа за вражеските сили "за разлика от това, което прави врагът, ние виждаме продължаващия масиран обстрел на цивилна инфраструктура в Украйна. Това са в действителност военни престъпления, за които говори целият свят. Инцидентите в Русия са насочени само срещу военни инсталации и военна инфраструктура".

Още от "Разкрития"

Още на 19 януари Румен Радев е имал поканата от Доналд Тръмп, която кри до днес (ДОКУМЕНТИ)

Радев е можел да посочи друг представител на България. В Давос, където ще бъде подписан устава на Съвета за мир страната ни се представлява от премиера Росен Желязков. Той обаче не е упълномощен от Румен Радев да подпише

Прочетете повече прочетете повече

Британското разузнаване предупреди за нова скрита заплаха от Русия

По-сложни и трудни за разкриване са руски или неруски организации, действащи в търговския сектор, в стратегически сектори, критични за отбраната и инфраструктурата на Европа, като отбраната и енергетиката, и действащи в интерес на Русия

Прочетете повече прочетете повече

Фиона Хил: През 2019 г. Русия предложи на САЩ свобода на действие във Венецуела в замяна на Украйна

Кремъл би бил "възхитен" от идеята, че големите държави – като Русия, САЩ и Китай, си разпределят сфери на влияние, тъй като това доказва принципа, че правото е продукт на силата, заяви бившата съветничка на Тръмп

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Бойко Борисов: Партньорството между държавата и технологичния сектор е ключът да превърнем България в регионален център

Сред основните приоритети е изграждането на икономическа зона Доброславци, която да служи като национален хъб за високотехнологично и космическо производство, строежът на фабрики за изкуствен интелект и активно участие на международни партньори, заедно с други мерки за насърчаване на научните изследвания

Последни новини

Най-четени