В руските ракети Х-59 са открити 42 вносни части. РФ удари украински обект с такава ракета на 4 януари

Става дума за поразен украински енергиен обект в град Кропивницки

Руска ракета X-59
Руска ракета X-59 Източник: Рособоронэкспорт

Украинската Национална агенция за превенция на корупцията (НАПК) попълни Единната база данни за чуждестранните компоненти във руските оръжия с 42 нови части, които се вграждат при сглобяването на руските авиационни ракети Х-59. Това съобщиха от пресслужбата на агенцията.

 

Според агенцията, именно тези ракети, в комбинация с дронове "Шахед", са използвани редовно от държавата агресор Русия. По-специално, Руската федерация удари енергиен обект в град Кропивницки на 4 януари т.г. с точно такава ракета.

 

"Не трябва да се позволява чужди технологии и компоненти да продължават да стават част от оръжията на агресорите и да убиват цивилни по целия свят. Ще продължим редовно да попълваме базата данни, така че производители, длъжностни лица, разследващи журналисти, както и просто грижовни граждани от различни страни да се обединят в името на неразпространението на технологии към такива терористични режими като Руската федерация", отбеляза НАПК.

 

Ракетният завод в Смоленск, където се произвеждат ракетите Х-59
Ракетният завод в Смоленск, където се произвеждат ракетите Х-59 Източник: Telegram

 

Още от "Разкрития"

Още на 19 януари Румен Радев е имал поканата от Доналд Тръмп, която кри до днес (ДОКУМЕНТИ)

Радев е можел да посочи друг представител на България. В Давос, където ще бъде подписан устава на Съвета за мир страната ни се представлява от премиера Росен Желязков. Той обаче не е упълномощен от Румен Радев да подпише

Прочетете повече прочетете повече

Британското разузнаване предупреди за нова скрита заплаха от Русия

По-сложни и трудни за разкриване са руски или неруски организации, действащи в търговския сектор, в стратегически сектори, критични за отбраната и инфраструктурата на Европа, като отбраната и енергетиката, и действащи в интерес на Русия

Прочетете повече прочетете повече

Фиона Хил: През 2019 г. Русия предложи на САЩ свобода на действие във Венецуела в замяна на Украйна

Кремъл би бил "възхитен" от идеята, че големите държави – като Русия, САЩ и Китай, си разпределят сфери на влияние, тъй като това доказва принципа, че правото е продукт на силата, заяви бившата съветничка на Тръмп

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени