280 000 шофьори засече полицията с превишена скорост в Столична община от началото на 2023 г.

Над 400 шофьори са санкционирани за шофиране в бус ленти от началото на годината

Пътна полиция
Пътна полиция Източник: Zonanews

"Пътна полиция"отчита значително увеличение в броя на водачите, шофирали в бус ленти в София, информира БНТ. Над 400 шофьори са санкционирани за такова нарушение от началото на годината. За миналата година случаите са около сто, съобщи комисар началникът на отдел "Пътна полиция" към СДВР Николай Крушарски.

 

"На фона на големия трафик в София не можем да кажем, че има повече нарушители, просто контролът от страна на полицията е засилен, освен това се използват и камерите на Столична община", обясни той. Материалите за установените нарушения от служителите на Столичната община се изпращат към СДВР, а полицията установява собственика и му налага глоба.

 

Санкцията е за шофиране в бус лента е 50 лв. Глобите се връчват веднага и има доста голяма събираемост, като водачите обикновено плащат вна момента. Над 280 000 шофьори са засечени да се движат с превишена скорост в София и останалите населени места в Столична община. Ръстът на връчените глоби в сравнение с 2022 г. е почти двоен, поясни комисар Крушарски.

Още от "Региони"

Заради проливните дъждове обстановката в общините Симеоновград и Харманли е усложнена

Кметът на Симеоновград Милена Рангелова, цитирана от БТА, увери, че превантивно е създадена организация за евакуация на застрашени жители на селото, като са подготвени помещения в кметството

Прочетете повече прочетете повече

Дванадесета традиционна изложба на бутурници под надслов "Вечер на прошката" се състоя в с. Млекарево

Сред официалните гости бяха кметът на община Нова Загора Галя Захариева, заместник-кметовете Нина Генчева и Иванка Михова, секретарят на Община Нова Загора Ангел Стойчев, кметове на населени места, читалищни дейци, както и жители и гости на селото

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени