Билетите за "Люлякови музикални вечери Ловеч 2023" вече са в продажба

"Люляковите музикални вечери Ловеч 2023" са част от програмата на Община Ловеч, посветена на Празника на града – 11 май

Билетите за "Люлякови музикални вечери Ловеч 2023" вече са в продажба
Билетите за "Люлякови музикални вечери Ловеч 2023" вече са в продажба Източник: Община Ловеч

Билетите за "Люлякови музикални вечери Ловеч 2023" вече са в продажба на касата на Ловчанско читалище "Наука -1870", съобщиха от общински пресцентър. Входът за всяко едно от трите събития е 10.00 лв.

 

Програмата започва на 9 май, вторник, когато гостува Държавната опера в   Пловдив с "Мария от Буенос Айрес". Сюреалистичната опера от Астор Пиацола – фюжън от танго, поезия и класическа музика, разказва за Мария, която, прелъстена от танго музиката, попада в подземния свят на Буенос Айрес. Спектакълът е в салона на Драматичен театър Ловеч от 19:00 ч.

 

На 10 май, сряда, е концертът на Хилда Казасян и Плевенска филхармония със заглавие "Да послушаме кино". Концертът е със специалното участие на Васил Петров, Теодосий Спасов, Христо Йоцов – барабани, Живко Петров – пиано, Димитър Карамфилов – контрабас и Михаил Йосифов – тромпет. Публиката ще се наслади на познатите мелодии от филмите "Любимец 13", "Козият рог", "Адаптация", "Вчера" и др. Концертът е в салона на Драматичен театър Ловеч от 19:00 ч.

 

Билетите за
Билетите за "Люлякови музикални вечери Ловеч 2023" вече са в продажба Източник: Община Ловеч

На 11 май, четвъртък, гостува  Държавна опера Стара Загора – "Страсти по Матея", оратория  от Митрополит Иларион Алфеев. Диригент е  Старозагорският митрополит Киприан. Солисти са Емилия Иванова, Ивайло Джуров и Ивайло Йовчев, участват още хор и оркестър на Държавна опера-Стара Загора. В творбата се съдържат текстове от живота на Иисус Христос от първия ден на Страстната седмица до Възкресение Христово.  Ораторията е в салона на Драматичен театър Ловеч от 19:00 ч.

 

"Люляковите музикални вечери Ловеч 2023" са част от програмата на Община Ловеч, посветена на Празника на града – 11 май.

Още от "Региони"

Борисов в Добрич: Няма да има добив на шистов газ в Добруджа (ВИДЕО)

Пред събралите се симпатизанти на партията Борисов заяви: "Ако не бяхме осигурили осветление и покривка на стадиона на Добруджа, вчерашният мач нямаше да се играе тук. Нямаме неизпълнено обещания"

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра обявява процедура за избор на членове на Съвета на децата

Съветът на децата е консултативен орган към председателя на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) и от 2003 г. работи в изпълнение на основните принципи на Конвенцията на ООН за правата на детето и на Закона за закрила на детето

Прочетете повече прочетете повече

Акции по кръводаряване ще се състоят в София и в страната

Кампанията се организира от Националния център по трансфузионна хематология (НЦТХ), Министерството на здравеопазването и БЧК с подкрепата на Българската православна църква и се провежда вече близо 20 години

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени