Общо 20 военнослужещи и четири специализирани машини помагат за гасенето на пожара над Илинденци, съобщиха от Министерството на отбраната

Вчера два хеликоптера "Кугър" се включиха в гасенето на пожара край Пирин

Хеликоптер гаси пожар
Хеликоптер гаси пожар Източник: Пресцентър на МС

Общо 20 военнослужещи и четири специализирани машини помагат за гасенето на пожара над село Илинденци в Пирин, съобщиха от Министерството на отбраната.

 

Те участват в разширяването на просеките, за да се ограничи разпространението на огъня, заедно с пожарникари, горски служители и доброволци.

 

Екипажите на два хеликоптера AS-532 AL Cougar от 24-а авиобаза в Крумово са в готовност да се включат в действията за потушаване на пожара в Пирин при искане от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", допълниха от военното ведомство. Вчера два хеликоптера "Кугър" се включиха в гасенето на пожара край Пирин.

Още от "Благоевград"

Реорганизират движението в отделни участъци на АМ "Струма" за възстановяване на ограничителни системи

На 9 август, от 8 ч. до 17 ч. дейности ще се извършват в участъка от 43-и до 75-и км в посока София. На 10 и 11 август, между 8 ч. и 17 ч. ще се работи в отсечката между 42-и и 85-и км посока Кулата

Прочетете повече прочетете повече

Окръжна прокуратура - Благоевград предаде на съд непълнолетен за опит за грабеж с причиняване на тежка телесна повреда

На 14.12.2022 г. обвиняемият Б.С. се намесил в спор между няколко лица в гр. Петрич, възникнал по повод неизплатен паричен заем в размер на 10 лева

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени